zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 28 września 2020

Jinjer i Black River na "Pol'and'Rock Festival"

5.03.2020 11:49  autor: Verghityax, źródło: polandrockfestival.pl

Do składu tegorocznej edycji "Pol'and'Rock Festival" dołączyły formacje Jinjer i Black River. Wcześniej swój udział potwierdzili Static-X, Clutch, Dropkick Murphys, King Gizzard & The Lizard Wizard, While She Sleeps i Tagada Jones. Festiwal odbędzie się w dniach od 30 lipca do 1 sierpnia 2020 roku w Kostrzynie nad Odrą.

Jinjer, Kraków 16.06.2018, fot. Verghityax
Jinjer, Kraków 16.06.2018, fot. Verghityax

Jinjer promuje obecnie "Macro", swój czwarty longplay studyjny. Z myślą o wydawnictwie muzycy przygotowali dziewięć kompozycji, które zarejestrowane zostały pod okiem Maxa Mortona - zajął się on również miksami i masteringiem.

Poprzednie wydawnictwo, EP-ka "Micro", trafiło do sprzedaży 11 stycznia 2019 roku. Materiał zrealizowany został w "Morton Studio" w Kijowie.

W połowie roku 2015 gitarzysta Dymitrij Oksen, założyciel formacji, postanowił opuścić zespół i porzucić karierę muzyka. Od tego czasu Ukraińcy kontynuują działalność jako kwartet.

Black River reaktywował się po ośmiu latach przerwy. W czerwcu 2018 roku muzycy rozpoczęli sesję nagraniową do swojego trzeciego longplaya studyjnego, pt. "Humanoid". Partie perkusji i basu zarejestrowane zostały w "Heinrich House Studio" pod okiem Filipa Hałuchy. Ścieżki gitarowe powstały w "Sound Division Studio" z pomocą Arkadiusza Malczewskiego. Premiera płyty miała miejsce 12 kwietnia 2019 roku nakładem Mystic Production.

Black River powrócił w niezmienionym składzie: z Maciejem Taffem na wokalu, Kayem i Artem na gitarach, Orionem na basie oraz Darayem na perkusji.

Obecnie muzycy pracują nad kolejnym wydawnictwem, które ma być dostępne jedynie na nadchodzących koncertach.

Komentarze
Dodaj komentarz »