zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 kwietnia 2021

Sólstafir nagrywa następcę "Berdreyminn"

7.03.2020 09:31  autor: Verghityax, źródło: profil Sólstafir na Facebooku

Pod koniec lutego 2019 roku muzycy Sólstafir weszli do "Sundlaugin Studio", aby zarejestrować materiał na swój siódmy longplay studyjny. Do produkcji zaangażowany został Birgir Jón Birgisson. Wydawnictwo trafi do sprzedaży pod banderą Season of Mist.

Sólstafir, Aleksandrów Łódzki 9.09.2017, fot. Verghityax
Sólstafir, Aleksandrów Łódzki 9.09.2017, fot. Verghityax

"Berdreyminn" ukazał się 26 maja 2017 roku pod egidą Season of Mist. Na płycie znalazło się osiem autorskich kompozycji. Tytuł oznacza w języku islandzkim kogoś, kto w snach widzi przyszłość. Do pracy nad swoim szóstym longplayem studyjnym Sólstafir zatrudnił producentów Birgira Birgirssona i Jaime Gomeza Arellano. Sesja nagraniowa odbyła się w należącym do Sigur Ros "Sundlaugin Studio".

"Berdreyminn" to pierwsze dokonanie Sólstafir z Hallgrimurem Jónem Hallgrimssonem na perkusji. Dołączył on do formacji w 2017 roku, obejmując stanowisko po Gudmundurze Ólim Palmasonie.

Sólstafir powstał w 1995 roku w Reykjaviku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Athalbjoerna Tryggvasona, basisty Halldóra Einarssona i perkusisty Guthmundura Palmasona. Debiutancki materiał z czterema utworami, pt. "I Northri", ukazał się jeszcze w tym samym roku na kasecie magnetofonowej. Wkrótce trio zarejestrowało EP-kę "Til Valhallar", po czym grupę opuścił basista Halldór Einarsson. W roku 1999 do Sólstafir dołączyli gitarzysta Saethór Marius Saethórsson oraz basista Svavar Austman. Jako kwartet muzycy wypuścili swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "I blóthi og anda".

Przypominamy, że Sólstafir wystąpi na tegorocznej edycji "Ino-Rock Festival". W "Teatrze Letnim" w Inowrocławiu zaprezentują się również Wishbone Ash, Soen, Eivor, Long Distance Calling, Lucy in Blue, Retrospective, Frontal Cortex, Karolina Skrzyńska i Misia Furtak. Festiwal odbędzie się w dniach 21 i 22 sierpnia.

21-22.08 - Inowrocław, "Teatr Letni"
Start: 16:30
Bilety: 179 zł (bilet jednodniowy) i 299 zł (karnet)

Komentarze
Dodaj komentarz »