zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 grudnia 2021

Blues Pills wraca z singlem "Proud Woman"

10.03.2020 14:46  autor: Verghityax, źródło: profil Blues Pills na Facebooku

Grupa Blues Pills wypuściła "Proud Woman". Jest to pierwszy singiel z nadchodzącego albumu studyjnego, zatytułowanego "Holy Moly". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 19 czerwca 2020 roku nakładem Nuclear Blast.

Obraz wyreżyserował Patric Ullaeus.

Zespół komentuje: "'Proud Woman' napisaliśmy w naszym studio zaledwie w godzinę. Wszystko w tej piosence przyszło nam zupełnie naturalnie, od riffów, poprzez bombastyczną perkusję, na jasnym przesłaniu kończąc. To czysta energia. Mamy nadzieję, że wam się spodoba".

Blues Pills, Kraków 4.03.2017, fot. Verghityax
Blues Pills, Kraków 4.03.2017, fot. Verghityax

Materiał na nadchodzące wydawnictwo zarejestrowany został w domowym studio zespołu w Orebro. Jest to pierwsze dokonanie formacji bez udziału gitarzysty i współzałożyciela Doriana Sorriaux - muzyk rozstał się z Blues Pills w listopadzie 2018 roku, aby poświęcić się karierze solowej.

Dyskografię studyjną Blues Pills zamyka "Lady in Gold", drugi longplay studyjny w dorobku kapeli. Premiera odbyła się 5 sierpnia 2016 roku w barwach Nuclear Blast. Na płycie znalazło się dziesięć utworów, które wyprodukował Don Alsterberg.

Okładkę stworzyła holenderska artystka Marijke Koger-Dunham, która wcześniej współpracowała z The Beatles i Erikiem Claptonem. Przygotowała też szatę graficzną do debiutanckiego longplaya Blues Pills. Szkic, wykorzystany na okładce "Lady in Gold", powstał około pięćdziesięciu lat wcześniej.

W skład zespołu wchodzą obecnie wokalistka Elin Larsson, gitarzysta Zack Anderson, perkusista Andre Kvarnstrom i basista Kristoffer Schander. Początek działalności grupy datuje się na grudzień 2011 roku.

Bez wsparcia wytwórni i agencji koncertowych zespół Blues Pills organizował duże trasy koncertowe i wypuścił debiutancką EP-kę, zatytułowaną "Bliss". W lipcu 2013 roku formacja dołączyła do grona kapel wydawanych przez niemiecką Nuclear Blast Records.

Tagi: Blues Pills
Komentarze
Dodaj komentarz »