zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 5 lipca 2020

Killswitch Engage zagra w Poznaniu

14.03.2020 14:51  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Killswitch Engage zapowiedział drugą część trasy "Atonement Tour", w ramach której odwiedzi również Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 23 czerwca 2020 roku w klubie "Tama" w Poznaniu.

Amerykanie promować będą swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "Atonement". Jego premiera miała miejsce 16 sierpnia 2019 roku pod egidą Metal Blade Records i Sony Music Entertainment. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Howard Jones, poprzedni wokalista Killswitch Engage, oraz Chuck Billy, frontman Testament. Okładkę przygotował Richey Beckett.

Lista utworów:

1. Unleashed
2. The Signal Fire (feat. Howard Jones)
3. Us Against the World
4. The Crownless King (feat. Chuck Billy)
5. I Am Broken Too
6. As Sure as the Sun Will Rise
7. Know Your Enemy
8. Take Control
9. Ravenous
10. I Can't Be yhe Only One
11. Bite yhe Hand That Feeds

W roku 2002 kapelę opuścił Jesse Leach, a Adam Dutkiewicz zmienił instrument na gitarę. Do roli perkusisty zaangażowany został Justin Foley, z kolei za mikrofonem stanął Howard Jones. Jako kwintet Amerykanie zarejestrowali swój trzeci album, pt. "The End of Heartache". Okazał się on przełomem w ich karierze, lądując na 21. miejscu listy sprzedaży "Billboard 200". Do grudnia 2007 roku sprzedał się w nakładzie 500 000 egzemplarzy i pokrył się złotem. Tytułowy utwór "The End of Heartache" został nominowany do nagrody "Grammy" w kategorii "Best Metal Performance".

Z Howardem Jonesem Killswitch Engage nagrał jeszcze dwa albumy, po czym wokalista opuścił zespół w 2012 roku z powodów zdrowotnych. Na stanowisko frontmana powrócił Jesse Leach, z którym formacja zarejestrowała od tego czasu trzy longplaye: "Disarm the Descent", "Incarnate" i "Atonement".

Komentarze
Dodaj komentarz »