zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 31 marca 2020

Dead Kennedys zagra we Wrocławiu

20.03.2020 14:24  autor: Verghityax, źródło: wrockfest.pl

Punkowa grupa Dead Kennedys wyruszy w jubileuszową trasę z okazji czterdziestej rocznicy wydania albumu "Fresh Fruit for Rotting Vegetables". W Polsce zaplanowano jeden koncert - odbędzie się on 5 sierpnia 2020 roku w klubie "Stary Klasztor" we Wrocławiu.

"Fresh Fruit for Rotting Vegetables" to debiutancki album Dead Kennedys. Jego premiera odbyła się 2 września 1980 roku za sprawą Cherry Red Records. Wcześniej formacja wypuściła tylko dwa single: "California Uber Alles" i "Holiday in Cambodia". Na płycie znalazło się czternaście kompozycji, które zespół zarejestrował w "Mobius Music" w San Francisco. Choć gitarzysty 6025 nie było już wówczas w składzie, wykorzystano dwa utwory jego autorstwa. "Fresh Fruit for Rotting Vegetables" to również jedyne wydawnictwo Amerykanów z perkusistą Tedem. W lutym 1981 roku rozstał się on z Dead Kennedys, aby studiować architekturę. Nowym bębniarzem został D.H. Peligro.

"Fresh Fruit for Rotting Vegetables" to najlepiej sprzedający się i najwyżej oceniany album w dorobku Dead Kennedys. Na okładce znalazło się zdjęcie płonących radiowozów. Wykonano je 21 maja 1979 roku podczas zamieszek White Nights.

Z Jello Biafrą w charakterze wokalisty Dead Kennedys zarejestrowali jeszcze dwa longplaye studyjne, zanim w lutym 1986 roku zagrali pożegnalny koncert. Jeszcze w tym samym roku - w listopadzie - światło dzienne ujrzał czwarty longplay, pt. "Bedtime for Democracy", aczkolwiek nie był on promowany na żywo.

W 2001 roku East Bay Ray, Klaus Flouride i D.H. Peligro zreformowali Dead Kennedys, już bez Jello Biafry. Obecnie rolę wokalisty w zespole pełni Skip.

5.08 - Wrocław, "Stary Klasztor"
Bilety: 120 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Dead Kennedys zagra we Wrocławiu
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2020-03-20 20:27:22 | odpowiedz | zgłoś
Za Dead Kennedys bez Biafry 120 zł nie mam ochoty dawać.