zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 9 kwietnia 2020

Pierwszy singiel duetu Die Kreatur

24.03.2020 09:08  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Die Kreatur na Facebooku

Złożony z wokalistów niemieckich zespołów Oomph! i Lord of the Lost duet Die Kreatur wypuścił swój pierwszy singiel, zatytułowany "Die Kreatur". Obrazujący go teledysk wyreżyserowali Matteo "Vdiva" Fabbiani i Chiara Cerami. "Panoptikum" - debiutancki album duetu - ukaże się 22 maja 2020 roku nakładem Napalm Records.

Dero Goi jest wokalistą, perkusistą i współzałożycielem powstałego w 1989 roku zespołu Oomph! Industrialnometalowa grupa zaliczana jest do pionierów nurtu Neue Deutsche Harte.

Wokalista i gitarzysta Chris Harms, po latach udzielania się między innymi w formacjach Philiae i The Pleasures, w 2007 roku powołał do życia solowy projekt Lord, wkrótce potem przekształcony w zespół Lord of the Lost. Grupa wykonuje mieszankę gotyckiego rocka i industrialnego metalu.

12 lutego 2020 roku ogłoszono, że duet Die Kreatur, w skład którego wchodzą Dero Goi i Chris Harms, podpisał kontrakt z Napalm Records. Za produkcję, miksy i mastering debiutanckiego albumu formacji, zatytułowanego "Panoptikum", współodpowiedzialny jest Benjamin Lawrenz z "Chameleon Recording Studios" w Hamburgu. Na wydania winylowe trafi dwanaście utworów. Na kompaktowych znajdzie się o trzy więcej. Zestaw "deluxe" będzie zawierał dodatkowy krążek z akustyczymi wersjami utworów.

Lista utworów:

1. Die Kreatur
2. Kalter Als Der Tod
3. Unzertrennlich
4. Durch Die Nacht
5. Zwei 100%
6. Schlafes Braut
7. Untergang
8. Mensch/Maschine
9. Was Mir Am Wichtigsten Ist
10. Benutz Mich
11. Gluck Auf!
12. Gott Verdammt
13. Goldener Reiter
14. Die Kreatur (Faderhead Remix)
15. Kalter Als Der Tod (Solar Fake Remix)

Die Kreatur ma w planach koncerty w Niemczech we wrześniu i październiku 2020 roku. Na scenie duet wspomogą perkusista Silvestri, współpracujący z Oomph! podczas występów na żywo, oraz dwaj członkowie Lord of the Lost: gitarzysta Pi i basista Class Grenayde.

Tagi: Die Kreatur
Komentarze
Dodaj komentarz »