zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 14 kwietnia 2021

The Exploited na "Pol'and'Rock Festival"

27.03.2020 20:48  autor: Verghityax, źródło: polandrockfestival.pl

Do składu tegorocznej edycji "Pol'and'Rock Festival" dołączyli weterani punka z The Exploited. Festiwal odbędzie się w dniach od 30 lipca do 1 sierpnia 2020 roku w Kostrzynie nad Odrą.

fot. Fernando Astorga
fot. Fernando Astorga

W obozie The Exploited trwają prace nad dziewiątym longplayem studyjnym, który miał ukazać się w 2016 roku, jednak premiera uległa przesunięciu na bliżej nieokreśloną przyszłość. Będzie to pierwsze dokonanie punków, które ujrzy światło dzienne w barwach niemieckiej wytwórni Nuclear Blast. Poprzedni album studyjny, "Fuck the System", pochodzi z 2002 roku.

Ostatnia trasa koncertowa The Exploited w 2017 roku została przerwana, kiedy wokalista Wattie Buchan doznał ataku serca na koncercie w Belgii.

The Exploited to formacja punkowa z Edynburga. Jej początek datuje się na końcówkę 1978 roku. Pierwotny skład utworzyli Terry Buchan na wokalu, Stevie Ross na gitarze, Colin Erskine na basie i Andy McNiven - autor nazwy kapeli - na perkusji. Po kilku miesiącach w grupie grali już zupełnie inni muzycy: stanowisko za mikrofonem zajął Wattie, starszy brat Terry'ego, gitarzystą został Big John Duncan, basistą Gary McCormack, a bębniarzem Dru Stix. W 1981 roku światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny Szkotów, pt. "Punks Not Dead", stając się najlepiej sprzedającym się niezależnym wydawnictwem w Wielkiej Brytanii w tym roku.

Wcześniej swój udział w "Pol'and'Rock Festival" potwierdzili Static-X, Clutch, Dropkick Murphys, Death Angel, King Gizzard & The Lizard Wizard, While She Sleeps, Organek, Pidżama Porno, Tagada Jones, The Rumjacks, Raz Dwa Trzy, Saint City Orchestra i Dirty Shirt.

Komentarze
Dodaj komentarz »