zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 4 czerwca 2020

Kreator wydał singiel "666 - World Divided"

31.03.2020 11:33  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Thrashmetalowy Kreator wypuścił premierowy singiel, pt. "666 - World Divided" - utwór ilustruje teledysk w reżyserii Jorna Heitmanna. "666 - World Divided" znajdzie się na nadchodzącym splicie z Lamb of God, którego premierę przewidziano na 10 kwietnia 2020 roku.

Kreator zarejestrował kompozycję w "Hansa Studios" w Berlinie. Za produkcję odpowiadają Andy Sneap i Markus Ganter.

14 lutego 2020 roku - za sprawą Nuclear Blast - światło dzienne ujrzał koncertowy album Kreator, zatytułowany "London Apocalypticon - Live at the Roundhouse". Materiał pochodzi z występu, który miał miejsce 16 grudnia 2018 roku w "The Roundhouse" w Londynie. Kreator był wówczas w trasie z Dimmu Borgir, Hatebreed i Bloodbath.

We wrześniu 2019 roku Frederic Leclercq, były basista Dragonforce, dołączył do Kreatora. Zastąpił on na tym stanowisku Christiana "Speesy" Gieslera, który rozstał się z grupą po niemal dwudziestu pięciu latach współpracy.

Zespół powstał w 1982 roku w Essen. Przez pierwsze dwa lata działał pod nazwą Tormentor. Kreatora utworzyli Mille Petrozza na wokalu i gitarze, Roberto Fioretti na basie i Ventor na perkusji. W październiku 1985 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album, zatytułowany "Endless Pain". Wkrótce potem skład formacji poszerzył się o drugiego gitarzystę w osobie Joerga Tritzego, z którym Kreator zagrał swoją pierwszą trasę koncertową. Materiał na drugi longplay - "Pleasure to Kill" - zarejestrowany został jeszcze bez udziału Joerga. Płyta ta uznawana jest za jedną z najważniejszych w historii thrash metalu.

Komentarze
Dodaj komentarz »