zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 30 maja 2020

Hooded Menace na dwóch koncertach w Polsce

8.04.2020 20:44  autor: Verghityax, źródło: profil Hooded Menace na Facebooku

Fińska formacja Hooded Menace przyjedzie do Polski w ramach trasy "Never Cross the Dead European Tour 2020". W naszym kraju zaplanowano dwa występy: 4 lipca w Warszawie oraz 5 lipca w Poznaniu.

Podczas nadchodzącej trasy Hooded Menace świętować będzie dziesiątą rocznicę wydania swojego drugiego albumu studyjnego, pt. "Never Cross the Dead". Składający się z ośmiu utworów materiał zarejestrowany został w "Horrisound Studios" i "Bordercase Studio". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Mikko Saastamoinen. Płyta trafiła do sprzedaży 26 marca 2010 roku pod egidą Profound Lore Records.

Hooded Menace powołał do życia w 2007 roku gitarzysta Lasse Pyykko, wcześniej związany z deathmetalowym Phlegethon. Wśród swoich inspiracji Finowie wymieniają dokonania Candlemass, Cathedral, Paradise Lost i Asphyx. Jeszcze w tym samym roku światło dzienne ujrzała debiutancka demówka, pt. "The Eyeless Horde".

Dyskografię Hooded Menace zamyka "Ossuarium Silhouettes Unhallowed", piąty longplay studyjny w dorobku grupy. Jego premiera odbyła się w 2018 roku.

W trasie Finom towarzyszyć będą Amerykanie z Druid Lord, grający mieszankę doom i death metalu. Kapela ma na swoim koncie dwa longplaye studyjne - ostatni z nich, pt. "Grotesque Offerings", pochodzi z 2018 roku.

4.07 - Warszawa, "Hydrozagadka"
5.07 - Poznań, "U Bazyla"

Komentarze
Dodaj komentarz »