zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 30 maja 2020

Winterfylleth wypuścił singiel "Misdeeds of Faith"

8.04.2020 17:12  autor: Verghityax, źródło: profil Winterfylleth na Facebooku

Brytyjczycy z Winterfylleth wypuścili "Misdeeds of Faith", drugi singiel z nadchodzącego albumu studyjnego, zatytułowanego "The Reckoning Dawn". Płyta ukaże się 8 maja 2020 roku za sprawą Candlelight Records.

"The Reckoning Dawn" stanowi siódmy longplay studyjny w dorobku zespołu. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w listopadzie 2019 roku w walijskim "Foel Studio". Do produkcji ponownie zaangażowany został Chris Fielding. Partie skrzypiec gościnnie zarejestrowała Bianca Blezard, na wiolonczeli wystąpił James Tradgett. Z myślą o wydawnictwie formacja przygotowała jedenaście kompozycji, w tym cover "Woden" Enslaved.

Lista utworów:

1. Misdeeds of Faith
2. A Hostile Fate (The Wayfarer Pt. 4)
3. Absolved in Fire
4. The Reckoning Dawn
5. A Greatness Undone
6. Betwixt Two Crowns
7. Yielding the March Law
8. In Darkness Begotten
9. Upon Gallows Frail
10. Woden
11. In Darkness Beholden

Winterfylleth powstał w 2007 roku w Manchesterze, nazwę zaczerpnąwszy od staroangielskiego słowa, oznaczającego "październik". Od początku trzon formacji stanowią gitarzysta i wokalista Chris Naughton oraz perkusista Simon Lucas. Debiutancki album Brytyjczyków, pt. "The Ghost of Heritage", ujrzał światło dzienne w 2008 roku.

Pod koniec marca 2020 roku Winterfylleth poinformował o przełożeniu swojej trasy z Mork na późniejszy, niesprecyzowany jeszcze, termin. 16 maja oba zespoły wystąpić miały na piątej edycji "Into the Abyss Fest" we Wrocławiu.

Komentarze
Dodaj komentarz »