zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 2 sierpnia 2021

"Hellfest 2020" się nie odbędzie

10.04.2020 17:10  autor: Verghityax, źródło: hellfest.fr

Organizatorzy piętnastej edycji "Hellfestu" poinformowali o odwołaniu wydarzenia z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2. Festiwal miał się odbyć w dniach od 19 do 21 czerwca 2020 roku we francuskim Clisson.

Judas Priest, Katowice 13.06.2018, fot. Verghityax
Judas Priest, Katowice 13.06.2018, fot. Verghityax

W oświadczeniu organizatora czytamy: "Francuski rząd ogłosił koniec gry. 'Hellfest" w tym roku nie odbędzie się.

W ciągu ostatnich kilku dni wielu z was wyrażało swoje obawy o losy piętnastej edycji festiwalu. W obliczu tej bezprecedensowej sytuacji, jaka dotknęła nas wszystkich, mogliśmy liczyć na wasze wsparcie. Podobnie jak wy, do ostatniej minuty wierzyliśmy, że festiwal dojdzie do skutku.

Niestety, prefektura departamentu Loara Atlantycka i Ministerstwo Kultury podjęły jedyną słuszną decyzję, aby zakazać organizacji festiwalu w tym roku. W pełni popieramy ich decyzję i dziękujemy za okazane zrozumienie wobec naszej inicjatywy.

Im szybciej rozwijała się obecna sytuacja, z tym większą mocą uświadamialiśmy sobie, że w tym roku nie jesteśmy w stanie zagwarantować satysfakcjonującego poziomu imprezy, a przy tym, co najważniejsze, waszego bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę to, że ryzyko zakażenia wirusem w czerwcu wciąż będzie wysokie, zgromadzenie dziesiątek tysięcy spragnionych fanów w jednym miejscu byłoby oznaką braku odpowiedzialności.

Z ciężkim sercem zmuszeni jesteśmy przenieść piętnastą edycję 'Hellfestu' na termin od 18 do 20 czerwca 2021 roku.

Jeżeli jesteście posiadaczami karnetu albo biletu jednodniowego na 'Hellfest 2020', proponujemy wam zachowanie go na przyszłoroczną edycję, bez dodatkowych kosztów. Nic nie musicie robić! Jak tylko to będzie możliwe, prześlemy wam adekwatną wejściówkę na 'Hellfest 2021'".

Na "Hellfest 2020" wystąpić miały, między innymi, zespoły Judas Priest, Deep Purple, Deftones, Faith No More, System of a Down, Korn, The Offspring, Obituary, Sepultura, Devin Townsend, Opeth, Volbeat, Mayhem, Wardruna, Watain, Killing Joke, Electric Wizard, Airbourne, Running Wild i Alter Bridge.

Komentarze
Dodaj komentarz »