zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 6 sierpnia 2020

Wideo z tekstem do "Breaking the Law" Judas Priest

18.04.2020 20:41  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Weterani heavy metalu z Judas Priest wypuścili wideo z tekstem do "Breaking the Law", jednego z największych hitów w swoim dorobku. Utwór pochodzi z albumu "British Steel" z 1980 roku.

"British Steel" to szósty longplay studyjny w dorobku Judas Priest, a także pierwsze dokonanie zespołu z Dave'em Hollandem na perkusji. Zastąpił on w 1979 roku Lesa Binksa, który rozstał się z kapelą, gdy jej ówczesny menedżer - Mike Dolan - odmówił perkusiście wypłaty należności za album "Unleashed in the East".

Na "British Steel" znalazło się dziewięć kompozycji. Pierwotnie sesję nagraniową zaaranżowano w "Startling Studios", jednak w ostatnim momencie muzycy podjęli decyzję, by album zarejestrować w "Tittenhurst Park" - dawnej posiadłości Ringo Starra, na której terenie mieściło się również wspomniane studio. Produkcją zajął się Tom Allom. Okładkę przygotował Rosław Szaybo, polski plakacista z Poznania. Z Brytyjczykami współpracował już wcześniej przy "Stained Class" i "Killing Machine". Wstępny szkic "British Steel" Rosław Szaybo narysował jesienią 1979 roku na serwetce, siedząc w jednej z londyńskich restauracji w towarzystwie menedżera Judas Priest. Z uwagi na to, że nagrania nie były jeszcze gotowe, plakacista zainspirował się samym tytułem, przypominając sobie czasy, gdy chadzał na praski bazar po angielskie żyletki z napisem "british steel".

Tagi: Judas Priest
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Wideo z tekstem do "Breaking the Law" Judas Priest
starysłuchacz (gość, IP: 79.186.14.*), 2020-04-23 17:54:05 | odpowiedz | zgłoś
Ta płyta to najlepsze lata Judas Priest i aż nie chce się wierzyć, że to już 40 lat. Jestem ciekawy czy ktoś z czytelników rockmetal.pl pamięta, że utwór United był przebojem w 1980 roku w radiowej Jedynce! Tak,tak radiowa Jedynka nadawała takie utwory a to dzięki starym redaktorom muzycznym Polskiego Radia m.in. Andrzej Turski (Radiokurier), Marek Gaszyński, Witold Pograniczny.
re: Wideo z tekstem do "Breaking the Law" Judas Priest
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2020-04-19 08:22:52 | odpowiedz | zgłoś
To nowe ujęcie samochodu od 2:01 za bardzo mi nie pasuje do reszty, ale ogólnie miło, że wykorzystali tyle materiału ze starego klipu.
re: Wideo z tekstem do "Breaking the Law" Judas Priest
Thrash Lover (wyślij pw), 2020-04-19 18:38:24 | odpowiedz | zgłoś
No właśnie, przecież każde dziecko wie, że Halford i spółka uciekali starym kabrioletem! :)