zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 28 października 2021

"Obscene Extreme Festival" przełożony na rok 2021

21.04.2020 13:02  autor: Verghityax, źródło: obsceneextreme.cz

Dwudziesta druga edycja "Obscene Extreme Festival", która miała się odbyć w dniach od 15 do 19 lipca 2020 roku w czeskim Trutnovie, przeniesiona została na przyszły rok.

W oświadczeniu organizatora czytamy: "Towarzyszące nam od paru dni obawy spełniły się i zmuszeni jesteśmy ogłosić coś, co wielu z was już przewidziało. Choć ciężko w to uwierzyć, w tym roku nie spotkamy się na polu bitwy, by urządzić tradycyjne, lipcowe harce. Zważywszy na oczywiste okoliczności, przenosimy 'Obscene Extreme' na rok 2021. Nie chcieliśmy pisać tej wiadomości, podobnie jak wy nie chcieliście jej czytać, lecz nie widzimy innego wyjścia w obecnej sytuacji.

Największy wpływ na naszą decyzję miały wieści od kapel, które zakontraktowaliśmy na tegoroczną edycję. Większość z nich odwołała już całą trasę lub nie będzie mogła opuścić kraju przez najbliższych kilka miesięcy. To - w połączeniu z faktem, że granice nadal są zamknięte - było ostatnim gwoździem do trumny. Nie wyobrażamy sobie przeprowadzenia 'Obscene Extreme Festival' w ubogim wydaniu, bez zagranicznych zespołów i fanów. Co to byłby za 'Obscene Extreme', jeśli nie dałoby się spotkać maniaków z całego świata? Stałoby to w sprzeczności z konceptem, który tak mozolnie budowaliśmy od 1999 roku.

Byłoby dla nas niezwykle pomocne, gdybyście zechcieli zachować bilety na tegoroczną edycję, aby wykorzystać je w przyszłym roku. Jeżeli macie drukowaną wersję wejściówki, nie musicie jej wymieniać. Karnety na miejsca parkingowe i przechowalnię również pozostają ważne. Jeśli jednak pragniecie zwrócić bilety, skontaktujcie się z nami drogą mailową z informacją, gdzie dokonaliście zakupu i ile zapłaciliście, a my postaramy się spełnić waszą prośbę jak najszybciej.

Nasz plan na 'Obscene Extreme Festival 2021' jest prosty - ściągnąć możliwie najwięcej zespołów spośród tych, które miały zagrać u nas w tym roku i tylko w razie konieczności szukać godnego zastępstwa. Większość formacji wyraziła już gotowość wystąpienia na festiwalu w roku 2021. Szczegóły podamy wam w nadchodzących tygodniach".

"Obscene Extreme Festival 2021" odbędzie się w dniach od 14 do 18 lipca.

Na "Obscene Extreme Festival 2020" zagrać miały między innymi Dismember, Pig Destroyer, Malevolent Creation, Benediction, Internal Bleeding, Memoriam, Tankard, Onslaught, Incantation, Lik, Gatecreeper i Origin.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: "Obscene Extreme Festival" przełożony na rok 2021
AndrzejTrocki (gość, IP: 159.205.151.*), 2020-04-21 14:51:34 | odpowiedz | zgłoś
Wielka szkoda, ale należało się tego spodziewać. Myślę, ze oświadczenie podobnej treści lada dzień usłyszymy na temat Brutal Assault :(
re: "Obscene Extreme Festival" przełożony na rok 2021
Verghityax (wyślij pw), 2020-04-21 18:19:14 | odpowiedz | zgłoś
Wystarczy, że headlinerzy odwołają trasę i organizator nie będzie miał innego wyjścia :(