zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 9 sierpnia 2020

"Water Tastes Like Never Before" The Heavy Clouds

21.04.2020 17:15  autor: Verghityax, źródło: profil The Heavy Clouds na Facebooku

Warszawska grupa The Heavy Clouds udostępniła "Water Tastes Like Never Before", drugi singiel z nadchodzącego albumu studyjnego. Kompozycję promuje teledysk, który zrealizowała ekipa Magic Blue Production.

Zespół komentuje: "Dzisiaj będzie na poważnie, może nawet trochę patetycznie. Przed Wami kolejna piosenka z naszej nadchodzącej płyty. Długo zastanawialiśmy się, którą wybrać, ale sytuacja, w jakiej obecnie znaleźliśmy się wszyscy, zdecydowała poniekąd za nas. Właśnie teraz jest odpowiedni moment, aby opublikować ten utwór. Świat, jaki znaliśmy, styl życia, jaki braliśmy za coś pewnego i stałego, właśnie zmieniają się na naszych oczach.

Czy potrzeba było wirusa, żeby wyhamować, żeby zatrzymać się i pomyśleć? Czy jest już za późno i Ziemia ma już dość? Czy dzisiaj nie liczy się już nic poza zyskiem, wygodą, konsumowaniem i wzrostem gospodarczym? Czy wystarczą nam memy i imitacja życia w internecie? Pompowana w nieskończoność bańka musi w końcu pęknąć.

Tekst do tej piosenki powstał upalnym latem zeszłego roku. Przed nami kolejne lato. Wszyscy jesteśmy przytłoczeni pandemią, siedzimy w domach, zdezorientowani, niepewni jutra, ale już mówi się o tym, że za chwilę staniemy w obliczu kolejnego wyzwania, nadchodzi susza. Nie jesteśmy ekspertami, naukowcami, nikim ważnym. Piszemy tylko i nagrywamy muzykę, którą chcemy się z Wami podzielić. Odkąd żyjemy, nie czuliśmy takiej niepewności, takiego lęku o przyszłość. Czy nadszedł czas opamiętania i przebudzenia? Chcielibyśmy wierzyć, że tak".

The Heavy Clouds, Katowice 10.03.2018, fot. Verghityax
The Heavy Clouds, Katowice 10.03.2018, fot. Verghityax

Sesja nagraniowa do drugiego albumu The Heavy Clouds odbyła się pod koniec 2018 roku w studiu "77production" w Sulejówku. Nad produkcją czuwał Łukasz Błasiński.

The Heavy Clouds to stołeczne trio, w skład którego weszli Wojciech Ziemba z Elvis Deluxe oraz Bartosz Kanak i Piotr Podgórski z grupy Maqama. Formacja ma na koncie "Mind Pollution", swój debiutancki album studyjny. Składający się z ośmiu kompozycji materiał zarejestrowany został na setkę w "Mustache Ministry Studio" pod okiem Marcina Klimczaka. Premiera odbyła się 28 kwietnia 2017 roku nakładem Agencji Koncertowo-Wydawniczej Karrot Kommando.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: "Water Tastes Like Never Before" The Heavy Clouds
Spike (gość, IP: 79.184.105.*), 2020-04-24 16:25:04 | odpowiedz | zgłoś
..niemniej, piosenka jest bardzo dobra
re: "Water Tastes Like Never Before" The Heavy Clouds
Spike (gość, IP: 79.184.105.*), 2020-04-23 23:20:36 | odpowiedz | zgłoś
Ja także chciałbym wierzyć...