zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 7 maja 2021

Fernanda Lira i Luana Dametto opuszczają Nervosę

29.04.2020 16:44  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Fernanda Lira i Luana Dametto postanowiły rozstać się thrashmetalową Nervosą - pierwsza po dekadzie współpracy, druga po trzech latach. Gitarzystka Prika Amaral zapowiedziała, że zespół będzie kontynuować działalność z innym składem.

Nervosa, Katowice 24.01.2017, fot. Verghityax
Nervosa, Katowice 24.01.2017, fot. Verghityax

Fernanda Lira komentuje: "Żegnaj, Nervoso!

Wszystko ma swój początek i koniec, to naturalna kolej rzeczy. Czasami zamknięcie rozdziału stanowić może prawdziwe wyzwanie i tak właśnie było w tym przypadku - była to najtrudniejsza decyzja w moim życiu.

Traktowałam ten zespół z pasją i myślałam, że zostanę w nim aż po kres swoich dni. Dziś jednak moja podróż z Nervosą dobiegła końca.

Nigdy nie zapomnę tego uczucia ekscytacji, jakie towarzyszyło nam na początku, tej chęci podbicia świata, uroku pisania pierwszych tekstów, wypuszczenia pierwszego klipu i debiutanckich nagrań, wreszcie pierwszego wyjścia na scenę poza granicami naszego kraju, naszego kontynentu. Będę hołubić również wspomnienia tych ciężkich chwil, dzięki którym udało nam się rozwinąć i nauczyć nowych rzeczy. Spoglądając wstecz na coś, co z embriona ewoluowało w jedną z najbardziej znanych kapel z Brazylii, czuję się spełniona. To był trudny kawałek chleba, ale wart każdej poświęconej minuty.

Dziękuję Nervosie i wszystkim, którzy mnie wspierali. Bez was to wszystko nie byłoby możliwe. Pomogliście spełnić marzenie czternastoletniej dziewczynki o własnym zespole.

Pragnę podkreślić, że podjęta przeze mnie decyzja miała wymiar całkowicie osobisty i nie ma nic wspólnego ze zmęczeniem trasami koncertowymi ani wytwórnią. Moja miłość dla fanów, muzyki i życia w drodze ma się dobrze. Karierę będę kontynuować w innym projekcie (który również nie ma nic wspólnego z moją decyzją)".

Luana Dametto dodaje: "Przede wszystkim, jestem szczerze wdzięczna za wszystko, czego doświadczyłam z tym zespołem, za odwiedzone wspólnie miejsca, wyniesione nauczki i możliwości, jakie się przede mną otwarły. Najbardziej jednak, wdzięczna jestem za wasze wsparcie.

Mimo to, nadeszła dla mnie pora, aby ruszyć dalej. Wierzę, że należy wkładać serce i najlepsze chęci we wszystko, co robimy. Kiedy przestajemy odczuwać ekscytację, niezależnie od powodów, dalsze brnięcie w to nie byłoby uczciwe ani wobec siebie, ani wobec was. Oczywiście, moja chęć rozstania z kapelą nie pojawiła się dnia na dzień. To była ciężka decyzja, ale podjęłam ją z przyczyn osobistych.

Chcę, aby to było jasne - nie mam zamiaru zrywać z graniem. Robię to od dziesięciu lat i nie planuję przestać. Założę nowy projekt, w który będę mogła włożyć swoje serce, duszę i ideały".

Tagi: Nervosa
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Fernanda Lira i Luana Dametto opuszczają Nervosę
Leszek Wolin (gość, IP: 83.23.222.*), 2020-04-30 03:37:34 | odpowiedz | zgłoś
Załamka totalna :( Taki zespół się rozpadł. Smutne.