zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 października 2021

Lunatic Soul kończy pracę nad siódmym albumem

6.05.2020 09:26  autor: Verghityax, źródło: profil Lunatic Soul na Facebooku

Mariusz Duda - lider Riverside - poinformował, że kończy pracę nad siódmym longplayem studyjnym Lunatic Soul. Premiera płyty planowana jest na październik 2020 roku.

W oświadczeniu muzyka czytamy: "Wielu z Was wie już o tym, że pracuję nad siódmym albumem Lunatic Soul. Sporadycznie ukazywały się bowiem informacje ze studia, filmiki, zdjęcia w lesie i wypowiedzi w różnych wywiadach. Przyznaję, nie było zbyt łatwo wbijać się w luki dosyć intensywnej trasy koncertowej riversidowego 'Wasteland', ale jakimś cudem nowa płyta Lunatic Soul jest już w 75% skończona.

Aktualnie jestem na etapie kończenia pracy nad tekstami. W maju i czerwcu planowane będą finałowe nagrania, wokale i dodatki, a premiera nowej, siódmej płyty Lunatic Soul będzie miała miejsce w październiku.

Lunatic Soul ma swój cykl, wszystkie płyty mają swoją oś czasu. Siódmy album będzie muzyczną kontynuacją czarnego i białego albumu. Trzecią płytą 'po stronie śmierci'. 'Albumem negatywem' do 'Walking on a Flashlight Beam', gdzie następowało przejście ze strony życia na stronę śmierci. Tutaj będziemy mieli przejście ze strony śmierci na stronę życia. Wiem, że brzmi to trochę zagmatwanie, obiecuję, że spróbuję to kiedyś na spokojnie wyjaśnić w formie wizualnej.

Myślę, że jeszcze przed latem uda mi się odsłonić wam kolejne karty, zarówno wizualne jak i muzyczne. To będzie melodyjny, gęsty i spójny album. Bardzo bliski natury i mego serca, pochodzę wszak z mazurskiej krainy lasów i jezior, tam się urodziłem i tam dojrzewałem, więc 'leśne i słowiańskie klimaty' zawsze były i będą częścią mojego życia".

Siódmy longplay Lunatic Soul ma być wydawnictwem dwupłytowym. Pierwsza płyta zawierać będzie sześć kompozycji, trwających łącznie około 40 minut. Na drugim krążku znajdzie się kolejne 40 minut muzyki, głównie instrumentalnej, w tym 26-minutowa suita "Transition 2".

Poprzedni album Lunatic Soul, pt. "Under the Fragmented Sky", ukazał się 25 maja 2018 roku za sprawą Mystic Production.

Tagi: Lunatic Soul
Komentarze
Dodaj komentarz »