zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 29 listopada 2021

Oceans of Slumber nagrał cover "Strange Fruit"

13.05.2020 15:15  autor: Verghityax, źródło: profil Oceans of Slumber na Facebooku

Progresywna formacja Oceans of Slumber nagrała cover utworu "Strange Fruit". Kompozycję napisał w 1937 roku Abel Meeropol, a dwa lata później zaśpiewała ją Billie Holiday.

Dyskografię Oceans of Slumber zamyka "The Banished Heart", trzeci longplay studyjny w dorobku zespołu. Został on zarejestrowany w "Southwing Audio" pod okiem Craiga Douglasa. W sesji gościnnie udział wziął Tom Englund z Evergrey, użyczając swego wokalu w utworze "No Color, No Light". Masteringiem zajął się Alan Douches. "The Banished Heart" trafił do sprzedaży 2 marca 2018 roku za sprawą Century Media Records.

Oceans of Slumber powstał w 2011 roku w Houston. W skład zespołu weszli Dobber Beverly na perkusji, Keegan Kelly na basie, Sean Gary i Anthony Contreras na gitarze oraz Ronnie Gates na wokalu. Razem kwintet zrealizował swój debiutancki album, pt. "Aetherial". Już po jego premierze - w 2014 roku - grupę opuścił Ronnie Gates, a jego miejsce zajęła Cammie Gilbert, która stoi za mikrofonem do dziś.

Po wydaniu "The Banished Heart" w kapeli zaszły gruntowne zmiany personalne. Formację opuścili jej współzałożyciele: Keegan Kelly, Sean Gary i Anthony Contreras. Na ich miejsce Dobber Beverly zatrudnił nowych instrumentalistów.

Komentarze
Dodaj komentarz »