zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 26 września 2020

Wrocławski koncert Cradle of Filth odwołany

19.05.2020 12:10  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

W związku z zagrożeniem spowodowanym trwającą pandemią koronawirusa wrocławski koncert zespołu Cradle of Filth został odwołany. Wydarzenie miało się odbyć 16 czerwca 2020 roku w klubie "A2".

Cradle Of Filth, Kraków 23.01.2018, fot. Verghityax
Cradle Of Filth, Kraków 23.01.2018, fot. Verghityax

Bilety można zwracać w miejscu zakupu.

Cradle of Filth pracuje obecnie nad materiałem na swój piętnasty longplay studyjny. Ma się on ukazać jeszcze w 2020 roku.

Dyskografię studyjną Cradle of Filth zamyka longplay "Cryptoriana - The Seductiveness of Decay", który trafił do sprzedaży 22 września 2017 roku za sprawą Nuclear Blast. Sesja nagraniowa miała miejsce w brytyjskim "Grindstone Studios" pod okiem Scotta Atkinsa, wieloletniego współpracownika zespołu.

"Cryptoriana - The Seductiveness of Decay" jest drugim po "Hammer of the Witches" dokonaniem Cradle of Filth nagranym w nowym składzie. W 2013 roku do formacji dołączyła Lindsay Schoolcraft na klawiszach. Rok później szeregi grupy zasilili gitarzyści Richard Shaw i Marek "Ashok" Smerda.

Cradle of Filth powstał w 1991 roku w Suffolk. W skład weszli Dani Filth na wokalu, Jon Pritchard na basie, Darren Gardner na perkusji oraz bracia Paul i Benjamin Ryan na gitarze i klawiszach. Rok później do grupy dołączył Robin Graves w charakterze drugiego gitarzysty i jako sekstet Brytyjczycy zarejestrowali swoją debiutancką demówkę, pt. "Invoking the Unclean". Wkrótce kapelę opuścił Jon Pritchard, a obowiązki basisty przejął Robin Graves. Jednocześnie na stanowisko drugiego gitarzysty zaangażowany został Paul Allender.

Po podpisaniu kontraktu z Tombstone Records Cradle of Filth rozpoczął pracę nad swoim pierwszym longplayem studyjnym, który miał nosić tytuł "Goetia". Kiedy wytwórnia niespodziewanie zbankrutowała, zabrakło funduszy na opłacenie studia i w rezultacie większość ścieżek z sesji została przez pracowników studia wymazana. "The Principle of Evil Made Flesh" - pierwsze pełnoprawne wydawnictwo grupy, już z Nicholasem Barkerem na perkusji - ujrzał światło dzienne w marcu 1994 roku nakładem Cacophonous Records.

Komentarze
Dodaj komentarz »