zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 2 lipca 2020

Babymetal wydaje "Live at the Forum"

19.05.2020 09:13  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Babymetalu na Facebooku

Ukazała się nowa koncertówka japońskiej formacji Babymetal. Album zawiera zapis występu, który odbył się 11 października 2019 roku w hali "The Forum" w Inglewood, pod Los Angeles. Grupa była wówczas w trakcie promocji studyjnego "Metal Galaxy". W Japonii wytwórnia BMD Fox Records wydała "Live at the Forum" na DVD i Blu-ray 13 maja 2020 roku. Nie podano jeszcze daty premiery w innych krajach.

Zaliczający się do nurtu kawaii metal, łączącego elementy heavy metalu i J-popu, Babymetal początkowo działał jako część złożonej z nastolatek grupy Sakura Gakuin, stworzonej w 2010 roku przez japońską agencję talentów Amuse. Głównej wokalistce, Suzuce Nakamoto, towarzyszyły Yui Mizuno i Moa Kikuchi. Członkinie przybrały odpowiednio pseudonimy Su-metal, Yuimetal i Moametal. Pierwszy singiel zespołu ukazał się w 2011 roku.

Od 2013 roku Babymetal działa jako osobny twór. Akompaniujący tercetowi tańczących wokalistek zespół instrumentalistów przybrał nazwę Kami Band. Pierwszy album grupy, zatytułowany po prostu "Babymetal", ukazał się w 2014 roku, a jego następca, "Metal Resistance" - dwa lata później.

W październiku 2018 roku, po kilkumiesięcznym braku aktywności związanym z problemami zdrowotnymi, Yui Mizuno ogłosiła odejście z formacji.

Koncert zawarty na "Live at the Forum" odbył się w dniu światowej premiery, nakładem Ear Music, trzeciego albumu zespołu - "Metal Galaxy". Miejsce Yuimetal na scenie zajmowały już wówczas tancerki z podrupy Babymetalu, nazwanej Avengers.

Lista utworów:

1. Future Metal
2. Da Da Dance (feat. Tak Matsumoto)
3. Megitsune
4. Elevator Girl
5. Shanti Shanti Shanti
6. Kagerou
7. Starlight
8. Gimme Chocolate!!
9. Pa Pa Ya!! (feat. F.Hero)
10. Distortion (feat. Alissa White-Gluz)
11. Karate
12. Headbangeeeeerrrrr!!!!!
13. Road of Resistance
14. Shine
15. Arkadia

W związku z pandemią COVID-19 Babymetal odwołał europejską część "Metal Galaxy World Tour", w tym koncert, który miał się odbyć 8 czerwca 2020 roku w warszawskim klubie "Stodoła". Zakupione bilety na wydarzenie można zwracać.

Tagi: Babymetal
Komentarze
Dodaj komentarz »