zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 30 listopada 2021

Metallica udostępnia archiwalny koncert z 1983 roku

22.05.2020 12:19  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Metallica udostępniła pełny zapis swojego występu w Chicago, który miał miejsce w ramach "Kill 'Em All Tour". Była to pierwsza ogólnokrajowa trasa Amerykanów.

Trasa "Kill 'Em All Tour" rozpoczęła się 27 lipca 1983 roku w New Brunswick, dwa dni po premierze albumu "Kill 'Em All". Na pierwszej części tournee, która trwała ponad miesiąc i liczyła sobie trzydzieści dwa występy, Metallica supportowała brytyjską grupę Raven, promującą wówczas swój trzeci album, pt. "All for One".

Do Chicago zespoły dotarły 12 sierpnia, by zagrać w klubie "The Metro". Koncert Metalliki zarejestrował Tom Hilbe. Z uwagi na awarię sprzętu, ścieżka audio zaczęła nagrywać się dopiero w trakcie trzeciego utworu - "Jump in the Fire". Tym samym w zapisie brakuje otwierającego "Hit the Lights" i następującego po nim "The Four Horsemen".

Lista utworów:

1. Jump in the Fire
2. Phantom Lord
3. No Remorse
4. Anesthesia - (Pulling Teeth)
5. Whiplash
6. Seek & Destroy
7. Metal Militia

"Kill 'Em All" - pierwszy longplay studyjny Metalliki - zarejestrowany został na przestrzeni dwóch tygodni w nowojorskim studio "Music America". Na krótko przed rozpoczęciem sesji - w kwietniu 1983 roku - z formacji usunięty został Dave Mustaine, a na jego miejsce ściągnięto Kirka Hammetta z Exodus. Produkcją materiału zajął się Paul Curcio. Zgodnie z opinią muzyków, potraktował on zlecenie, jakby miał do czynienia z klasyczną kapelą rockową. Niezadowolony z otrzymanego brzmienia Jon Zazula - szef wytwórni Megaforce Records - zatrudnił Chrisa Bubacza do wykonania nowych miksów. Całkowity koszt produkcji "Kill 'Em All" pochłonął niemal piętnaście tysięcy dolarów.

Kiedy "Kill 'Em All" trafił do sprzedaży 25 lipca 1983 roku, początkowo nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań finansowych, aczkolwiek wzmocnił pozycję zespołu w metalowym podziemiu. Na listę sprzedaży "Billboard 200" płyta wspięła się dopiero w 1986 roku, wsparta sukcesem "Master of Puppets".

Tagi: Metallica, Raven
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Metallica udostępnia archiwalny koncert z 1983 roku
PiotrN (gość, IP: 78.11.29.*), 2020-05-25 00:40:56 | odpowiedz | zgłoś
dla wszyskich "fanów" od "Black Album" to bedzię szok i stata czasu czekania na kolejne udostępnienie koncertu Metallic'y dla po latach szanuje 'Black Album" a ten koncert jest niesamowity... żałuje ze nie pełny..