zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 23 stycznia 2022

"The Kraken" Exocrine z wokalistą Benighted

22.05.2020 14:54  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Exocrine na Facebooku

Zaprezentowano utwór "The Kraken" technicznodeathmetalowej grupy Exocrine. Partie wokalne zarejestrował do niego Julien Truchan z Benighted. Kompozycja pochodzi z czwartego albumu francuskiej kapeli - "Maelstrom", który ukaże się 26 czerwca 2020 roku nakładem Unique Leader Records.

Grupę Exocrine założył w 2013 roku w Bordeaux jej gitarzysta prowadzący i główny kompozytor - Sylvain Octor-Perez. W składzie, który nagrał dwa pierwsze, wydane przez Great Dane Records, albumy formacji - "Unreal Existence" z 2015 roku i "Ascension" z 2017 roku - znaleźli się też basista i wokalista Jordy Besse, gitarzysta Nicolas La Rosa i perkusista Antoine Fourre. Na "Molten Giant", który ukazał się w sierpniu 2018 roku nakładem Unique Leader Records, bębnił już Michael Martin. Po kolejnej zmianie na stanowisku, za zestawem zasiadł Theo Gendron.

1 listopada 2019 roku muzycy weszli do "Bud Studio" pod Bordeaux, celem nagrania czwartego albumu Exocrine. Jako goście na "Maelstrom" wystąpili trębacz Chris Gendron oraz dwoje wokalistów: Litha z Anomy w utworze tytułowym i Julien Truchan z Benighted w "The Kraken". Produkcją zajął się Sylvain Octor-Perez. Autorem okładki jest Caelan Stokkermans.

Lista utworów:

1. Maelstrom
2. The Kraken
3. Wall of Water
4. Abyssal Flesh
5. Orbital Station
6. The Wreck
7. Starvation Project
8. The Chosen One
9. Galactic Gods

Jako pierwsze zaprezentowane zostały utwory "Maelstrom" i "Abyssal Flesh". Opublikowany jako trzeci, zespół opisał: "'The Kraken' to chyba nasza ulubiona piosenka na albumie 'Maelstrom'. Chcieliśmy ująć w niej całą agresywność inspirowaną przez Krakena, z jego mnogością ramion i chęcią zabijania. Próbowaliśmy przenieść to, co ma w swoim umyśle i skąd pochodzi jego żądza krwi. Dlatego poprosiliśmy Juliena z Benighted, by nagrał do tej piosenki swój głos - bo ma niewątpliwie najagresywniejszy głos na francuskiej scenie metalowej. Naprawdę pomógł nam uczynić tę piosenkę dokładnie taką, jak chcieliśmy".

Tagi: Exocrine
Komentarze
Dodaj komentarz »