zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 30 września 2023

Stillbirth zapowiedział premierę "Revive the Throne"

27.05.2020 12:07  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Stillbirth na Facebooku

Niemiecki Stillbirth pokazał okładkę i podał datę premiery swojego nowego albumu. "Revive the Throne" ukaże się 7 sierpnia 2020 roku nakładem Unique Leader Records. Pierwszy singiel zapowiadany jest na 2 czerwca.

Deathmetalowy Stillbirth powstał w 1999 roku w niemieckim Hagen, z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Lukasa Swiacznego. Zadebiutował wydanym własnym sumptem w 2002 roku albumem "Happy Stillbirthday Party". Po przerwie w działalności, trwającej od 2004 do 2007 roku, ukazały się jeszcze cztery długograje zespołu z premierowym materiałem.

Po licznych zmianach w składzie Lukas Swiaczny przeszedł na stanowisko głównego wokalisty. Towarzyszą mu obecnie basiści Dominik Konig i Lukas Kaminski, perkusista Martin Grupe i gitarzyści Simon Sturmlinger i Jens Strack. Skład ten przygotował wydany 31 sierpnia 2019 roku album "Back to the Stoned Age", zawierający głównie ponownie zarejestrowane starsze utwory formacji.

Sesja nagraniowa "Revive the Throne" rozpoczęła się w lutym 2020 roku. Na albumie ma się znaleźć 36 minut muzyki. Materiał został nagrany i zmiksowany w "DPK Studios" w Hagen i poddany masteringowi w portugalskim "Demigod Recordings". Okładkę przygotował Aghy R Purakusuma.

Lista utworów:

1. Degraded to Mutilation
2. Revive the Throne
3. Degeneration
4. Mans Tormentor
5. Panem et Circenses
6. Breed of Bestiality
7. Eating Flesh of the Objector
8. Revolt of the Weak
9. Echoes of the Trumpets
10. Unleash the Mutation
11. Dethrone the King

Tagi: Stillbirth
Komentarze
Dodaj komentarz »