zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 czerwca 2023

Producent Alessandro Del Vecchio opublikował swoje dema

31.05.2020 12:08  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Frontiers Music srl na YouTube

Związany z włoską wytwórnią Frontiers Music Srl, hardrockowy producent, kompozytor, tekściarz i multiinstrumentalista Alessandro Del Vecchio opublikował "Sounds from the Notebook - The Demo Sessions" - zestaw napisanych i wykonanych przez siebie piosenek, znanych z wersji innych grup. Album ukazał się 29 maja 2020 roku, tylko w formie cyfrowej.

Alessandro Del Vecchio urodził się w 1979 roku w położonym w pobliżu Mediolanu mieście Somma Lombardo, gdzie prowadzi obecnie studio "Ivorytears Music Works". W 2002 roku założył zespół Edge of Forever, którego pozostaje wokalistą i klawiszowcem. Odkąd związał się jako producent z neapolitańską wytwórnią Frontiers Records, w 2014 roku przemianowaną na Frontiers Music Srl, współpracował, również jako autor piosenek, z licznymi wykonawcami, w tym wielokrotnie z Jornem Landem i z supergrupą Revolution Saints. Ponadto był dotychczas członkiem m.in. zespołów Eleventh Hour, Hardline, Sunstorm, Level 10, Voodoo Circle i Silent Force - najczęściej jako klawiszowiec, a pierwszego z nich jako główny wokalista.

W skład "Sounds from the Notebook - The Demo Sessions" weszły napisane przez producenta piosenki, znane z wersji zarejestrowanych przez grupy Find Me, Gioeli-Castronovo, Revolution Saints, Sunstorm, Hardline, Place Vendome i Edge of Forever. Oprócz utworu "Edge of Tomorrow" - w którym partie gitar i perkusji nagrał jego współautor, Simone Mularoni - Alessandro Del Vecchio sam wykonał wszystkie partie wokalne i instrumentalne.

Kompozytor skomentował ideę albumu: "Oczywiście, gdy piszę dla siebie, opowiadam własne historie, wyśpiewuję swoją wizję, ale gdy piszę dla kogo innego, staram się robić to w duchu tego artysty. (...) Nie jestem typem autora piosenek, który zawsze ma garść pomysłów 'w szufladzie' - dla mnie tworzenie to kwestia chwili. Siadam, piszę, nagrywam i uzupełniam szczegóły.

Gdy wytwórnia Frontiers zgłosiła się do mnie z pomysłem kolekcji demówek moich piosenek, z jednej strony czułem się nieswojo, bo jestem typem zespołowym, członkiem drużyny, ale z drugiej strony odebrałem to entuzjastycznie, bo mogłem wydać część z tych piosenek w ich oryginalnych formach. Wszystkie te dema zostały napisane, zaaranżowane i nagrane w ciągu kilku godzin. (...) Taki właśnie jest cel tego albumu: pokazać prawdziwą, surową naturę tych piosenek".

Lista utworów (w nawiasach - wykonawcy opublikowanych wcześniej wersji):

1. The Road to Nowhere (Find Me)
2. Through (Gioeli-Castronovo)
3. Back on My Trail (Revolution Saints)
4. Set the World on Fire (Gioeli-Castronovo)
5. Edge of Tomorrow (Sunstorm)
6. Fever Dreams (Hardline)
7. Take You Home (Hardline)
8. Turn Back Time (Revolution Saints)
9. Power of Music (Place Vendome)
10. Who Did You Run To (Resurrection Kings)
11. Promised Land (Edge Of Forever)
12. Where Will We Go From Here (Hardline)

Komentarze
Dodaj komentarz »