zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 30 września 2023

Klip do "Hot Head" Robby'ego Kriegera

3.06.2020 09:37  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Mascot Label Group na YouTube

Opublikowano wizualizację do utworu "Hot Head" Robby'ego Kriegera. Utwór pochodzi z siódmego solowego albumu gitarzysty. Aktualna data premiery "The Ritual Begins at Sundown" to 14 sierpnia 2020 roku. Jazzrockowy album ukaże się na płytach kompaktowych i na żółtych winylach, nakładem The Players Club / Mascot Label Group. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Mystic Production.

Robby Krieger zasłynął jako gitarzysta założonego w 1965 roku zespołu The Doors. W karierze solowej, na którą składa się sześć, wydanych w latach 1977 - 2010, albumów, łączy jazz z rockiem.

W składzie, który wraz z gitarzystą nagrał "The Ritual Begins at Sundown", znaleźli się flecistka AeB Byrne, saksofoniści Vince Denham i Chuck Manning, perkusista Joel Taylor oraz dawni muzycy zespołu Franka Zappy: klawiszowiec Tommy Mars, perkusista Chad Wackerman, puzonista Jock Ellis, trębacz Sal Marquez i - będący też wielokrotnym współpracownikiem Robby'ego Kriegera - basista Arthur Barrow. Na instrumentalnym albumie znajdzie się dziewięć premierowych utworów i nowe wykonanie wydanego pierwotnie w 1970 roku przez Franka Zappę "Chunga's Revenge".

Lista utworów:

1. What Was That?
2. Slide Home
3. The Drift
4. Chunga's Revenge
5. Hot Head
6. Yes, The River Knows
7. The Hitch
8. Dr Noir
9. Bianca's Dream
10. Screen Junkie

Materiał miał się ukazać 24 kwietnia 2020 roku, jednak wskutek utrudnień spowodowanych przez pandemię COVID-19 premiera została przesunięta. Wydanie winylowe będzie uboższe o utwór "Slide Home", który - razem z "The Drift" - od 19 marca rozprowadzany jest przez Warner jako cyfrowy singiel.

Komentarze
Dodaj komentarz »