zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 5 sierpnia 2020

Koncert Foreigner przeniesiony na czerwiec 2021 roku

4.06.2020 18:19  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Polski koncert Foreigner, który miał się odbyć 16 czerwca 2020 roku w katowickim "Spodku", przeniesiony został na 10 czerwca 2021 roku. Miejsce wydarzenia pozostaje bez zmian, zakupione bilety zachowują ważność.

Foreigner powstał w 1976 roku w Nowym Jorku z inicjatywy gitarzysty i klawiszowca Micka Jonesa. Do współpracy zaprosił on klawiszowca Ala Greenwooda, multiinstrumentalistę Iana McDonalda, który wcześniej udzielał się w King Crimson, wokalistę Lou Gramma, perkusistę Dennisa Elliotta i basistę Eda Gagliardiego. Rok później sekstet wypuścił swój debiutancki longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Foreigner". Wydawnictwo rozeszło się w USA w nakładzie ponad czterech milionów egzemplarzy.

W krótkim czasie zespół zaczął wyprzedawać hale koncertowe. Razem muzycy zrealizowali jeszcze jeden album, pt. "Double Vision", po czym rozstali się z Edem Gagliardim. Zastąpił go Brytyjczyk Rick Wills. Po nagraniu "Head Games" - trzeciego albumu w dorobku Foreigner - Mick Jones usunął z grupy Ala Greenwooda i Iana McDonalda, aby mieć większy wpływ na muzyczny kierunek kapeli. Z Bobem Mayo i Markiem Riverą na pokładzie Foreigner zarejestrował dwa longplaye: "4" i "Agent Provocateur", na którym znalazł się "I Want to Know What Love Is", największy hit formacji.

W nadchodzących latach skład Foreigner zmieniał się wielokrotnie, a Mick Jones pozostawał jedynym jego stałym członkiem. W trakcie swojej kariery zespół sprzedał ponad 80 milionów egzemplarzy płyt, plasując się w ten sposób na liście najbardziej dochodowych grup muzycznych w historii.

Obecnie skład Foreigner uzupełniają Thom Gimbel na gitarze, saksofonie i flecie, Jeff Pilson na basie, Kelly Hansen na wokalu, Michael Bluestein na klawiszach, Bruce Watson na gitarze i Chris Frazier na perkusji. Dyskografię studyjną formacji zamyka album "Can't Slow Down" z 2009 roku.

W charakterze gościa specjalnego wystąpi zespół The Dead Daisies.

W pierwszej połowie listopada 2019 roku w studiu "La Fabrique" we francuskim Saint-Remy-de-Provence The Dead Daisies nagrywał materiał na nowy album. Muzykom towarzyszył producent Ben Grosse. Druga część sesji - już bez perkusisty, który zdążył zarejestrować partie swojego instrumentu - odbyła się w tym samym miejscu w pierwszej połowie grudnia. Trzecie i ostatnie spotkanie w celu dokonania nagrań, tym razem między innymi wokali wspierających, miało miejsce na początku 2020 roku w Los Angeles. Nadchodzący album, pt. "Holy Ground", ukaże się w 2020 roku.

Glenn Hughes dołączył do The Dead Daisies w 2019 roku, zastępując wokalistę Johna Corabiego i basistę Marco Mendozę.

Twórcą, liderem i jedynym stałym członkiem The Dead Daisies jest australijski gitarzysta David Lowy, wcześniej współpracujący z grupami Red Phoenix i Mink. Jako pierwszy dołączył do niego Jon Stevens - były wokalista INXS. W 2013 roku muzycy skompletowali skład i wydali debiutancki album, zatytułowany po prostu "The Dead Daisies".

10.06.2021 - Katowice, "Spodek"
Start: 20:00
Bilety:
Miejsca siedzące (płyta A i C) - 220 zł (przedsprzedaż) i 240 zł (w dniu koncertu)
Miejsca siedzące (płyta B) - 250 zł (przedsprzedaż) i 270 zł (w dniu koncertu)
Sektory niebieskie do X rzędu - 199 zł (przedsprzedaż) i 219 zł (w dniu koncertu)
Sektory zielone H, J - 250 zł (przedsprzedaż) i 270 zł (w dniu koncertu)
Sektory zielone, oprócz H, J - 220 zł (przedsprzedaż) i 240 zł (w dniu koncertu)
Sektory czerwone H, J - 270 zł (przedsprzedaż) i 290 zł (w dniu koncertu)
Sektory czerwone, oprócz H, J - 250 zł (przedsprzedaż) i 270 zł (w dniu koncertu)
Loża - 350 zł (przedsprzedaż) i 370 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »