zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 26 listopada 2020

Sodom zagra "Agent Orange" w całości

8.06.2020 12:53  autor: Verghityax, źródło: ostravavplamenech.cz

Sodom zapowiedział, że na nadchodzącej edycji festiwalu "Ostrava v plamenech" wykona w całości materiał ze swojego trzeciego longplaya studyjnego, pt. "Agent Orange". Pierwotnie festiwal miał się odbyć 1 sierpnia 2020 roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa organizator przełożył go na dni 30 i 31 lipca 2021 roku.

"Agent Orange" to dla Sodom album przełomowy. Wydany półtora roku po świetnie przyjętym "Persecution Mania", trzeci longplay zespołu osiągnął światowy rozgłos i szybko zapewnił grupie miejsce w panteonie niemieckiego thrash metalu, tuż obok Kreatora i Destruction. Autorem sukcesu był w dużej mierze gitarzysta Frank "Blackfire" Gosdzik, który dołączył do formacji w 1987 roku. "Agent Orange" był pierwszym dokonaniem Sodom, jakie znalazło się na oficjalnych listach sprzedaży - w samych Niemczech wydawnictwo rozeszło się w nakładzie 100 000 egzemplarzy.

Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji, w tym entuzjastycznie odebrany "Ausgebombt" oraz cover "Don't Walk Away" Tank. Materiał zarejestrowany został na przełomie marca i kwietnia 1989 roku w "Musiclab Studios", pod okiem Harrisa Johnsa. Masteringu dokonano w "Horus Sound Studios" w Hanowerze. "Agent Orange" trafił na sklepowe półki 1 czerwca 1989 roku za sprawą Steamhammer.

W celu promocji albumu Sodom udał się w trasę po Europie zachodniej - Niemcom towarzyszyła wówczas brazylijska Sepultura, będąca świeżo po wydaniu "Beneath the Remains". W trakcie tournee konflikty między Frankiem Gosdzikiem a Tomem Angelripperem i Chrisem Witchhunterem nasiliły się. W rezultacie gitarzysta opuścił formację po zakończeniu tournee. Muzyka błyskawicznie przejął Mille Petrozza, oferując mu stanowisko w Kreatorze.

Frank "Blackfire" Gosdzik powrócił do Sodom w 2018 roku. Jednocześnie do roli drugiego gitarzysty Tom Angelripper zaangażował Yorcka Segatza, a za perkusją zasiadł Stefan Huskens z Asphyx. Ten ostatni rozstał się z kapelą na początku 2020 roku, powodowany kwestiami zawodowymi. Jego miejsce zajął Toni Merkel.

Na festiwalu "Ostrava v plamenech 2021" zagrają również Crematory, Kissin' Dynamite, Dead Label, XIII Stoleti, Symfobia, Forrest Jump, Witch Hammer, Shrike i Iznuri. Wydarzenie odbędzie się na terenie "Dolni oblast Vitkovice" w przygranicznej Ostrawie. Karnet na festiwal kosztuje 950 koron czeskich.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Sodom zagra "Agent Orange" w całości
von reznicek (gość, IP: 89.64.47.*), 2020-06-08 17:48:30 | odpowiedz | zgłoś
Pycha! Zapraszamy nad Wisłę