zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 października 2020

Gallileous wystąpi online

13.06.2020 19:59  autor: Verghityax, źródło: profil Gallileous na Facebooku

Zespół Gallileous poinformował, że zagra swój pierwszy koncert online. Odbędzie się on 17 czerwca 2020 roku w "Wodzisławskim Centrum Kultury". Występ rozpocznie się o godzinie 20:00 i można go obejrzeć tutaj.

Formacja promuje obecnie "Moonsoon", którego premiera odbyła się 18 października 2019 roku. Sesja nagraniowa do albumu rozpoczęła się 12 marca 2019 roku w "Go Records" w Wodzisławiu Śląskim. Za realizację materiału odpowiadają Grzegorz Czech, Daniel Arendarski i Arkadiusz Dzierżawa. Jest to pierwsze dokonanie Gallileous z Michałem Szendzielorzem za perkusją - dołączył on do zespołu w 2016 roku, zastępując Mirosława Cichego.

Okładka przedstawia fragment obrazu - dzieła Ludwika Holesza (1921 - 1999), śląskiego artysty amatora, mieszkańca Świerklan Dolnych, na co dzień górnika kopalni Moszczenica. Holesz do realizacji swoich prac używał samodzielnie wykonanych monochromatycznych farb, które przygotowywał z naturalnych surowców, takich jak sadza i olej. Inspiracją dla artysty była praca w kopalni oraz historia węgla. Prace Holesza pokazywane były w całej Europie.

Pochodzący z Wodzisławia Śląskiego Gallileous uznawany jest za jeden z pionierskich zespołów doommetalowych w Polsce. Założony w 1990 roku, dwa lata później wypuścił swoje pierwsze demo, pt. "Doomsday". W roku 1994 ukazało się kolejne demo, pt. "Passio et Mors", lecz wkrótce potem z powodu zawirowań personalnych kapela zmuszona była zakończyć działalność. W 2006 roku nastąpiła reaktywacja w odświeżonym składzie, co zaowocowało zarejestrowaniem pełnoprawnego debiutu, pt. "Ego Sum Censore Deuum".

Tagi: Gallileous
Komentarze
Dodaj komentarz »