zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 grudnia 2021

Wideoklip do singla "Bad Reputation" Axela Rudiego Pella

20.06.2020 20:48  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Axel Rudi Pell Official Site na Facebooku

Opublikowano nakręcony przez muzyków w warunkach izolacji wideoklip do "Bad Reputation" - trzeciego singla z albumu "Sign of the Times" Axela Rudiego Pella. Dziewiętnasty długograj gitarzysty ukazał się 8 maja 2020 roku nakładem Steamhammer. W Polsce jego dystrybucją zajmuje się Mystic Production.

Niemiecki gitarzysta heavymetalowy Axel Rudi Pell rozpoczął działalność solową pod koniec lat 80., po odejściu z grupy Steeler. Prawie od początku w składzie jego zespołu znajduje się jego kolega z poprzedniej formacji - basista Volker Krawczak. Obecnie towarzyszą im wokalista Johnny Gioeli, klawiszowiec Ferdy Doernberg oraz, od 2013 roku, znany m.in. z Rainbow, Black Sabbath i Blue Oyster Cult perkusista Bobby Rondinelli.

Na potrzeby nowego albumu, od pierwszej połowy listopada do początku grudnia 2019 roku zespół zarejestrował kolejno partie perkusji, gitary rytmicznej, klawiszy, gitary basowej, wokalu i gitary prowadzącej. Produkcją zajął się Axel Rudi Pell, który jest też autorem wszystkich utworów. Przed końcem roku Tommy Geiger zmiksował materiał, a Ulf Horbelt poddał go w "DMS" w niemieckim mieście Marl masteringowi.

Lista utworów:

1. The Black Serenade (Intro)
2. Gunfire
3. Bad Reputation
4. Sign of the Times
5. The End of the Line
6. As Blind as a Fool Can Be
7. Wings of the Storm
8. Waiting for Your Call
9. Living in a Dream
10. Into the Fire

Poprzednimi singlami promującymi album były "Gunfire" i "Wings of the Storm". Premierę "Sign of the Times" zapowiadano początkowo na 24 kwietnia 2020 roku, jednak z powodu pandemii COVID-19 data uległa przesunięciu. Z tej samej przyczyny odwołano zaplanowaną na maj trasę koncertową grupy.

Komentarze
Dodaj komentarz »