zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 lipca 2020

The Atomic Bitchwax zapowiedział premierę "Scorpio"

28.06.2020 20:16  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Stonerrockowa formacja The Atomic Bitchwax zapowiedziała premierę swojego ósmego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Scorpio". Wydawnictwo trafi do sprzedaż 28 sierpnia 2020 roku za sprawą Tee Pee Records.

Sesja nagraniowa do "Scorpio" odbyła się w styczniu 2020 roku w "Sound Spa". W procesie rejestrowania materiału, składającego się z dziesięciu kompozycji, muzyków wspomógł inżynier dźwięku Stephen DeAcutis.

Lista utworów:

1. Hope You Die
2. Energy
3. Ninja
4. Scorpio
5. Easy Action
6. Crash
7. Super Sonic
8. You Got It
9. Betting Man
10. Instant Death

The Atomic Bitchwax powstał w 1992 roku w New Jersey z inicjatywy basisty i wokalisty Chrisa Kosnika, gitarzysty Eda Mundella i perkusisty Keitha Ackermana. W tym składzie muzycy nagrali dwa albumy studyjne: "Atomic Bitchwax I" i "Atomic Bitchwax II". Wkrótce potem zespół przeszedł w stan zawieszenia. Ed Mundell, który od 1993 roku udzielał się także w Monster Magnet, opuścił The Atomic Bitchwax. Jego miejsce zajął Finn Ryan.

W 2005 roku formacja wypuściła kolejny album, zatytułowany "3". Rok później, po trasie koncertowej w Europie i Ameryce Północnej, z powodów osobistych Keith Ackerman zakończył współpracę z zespołem. Nowym bębniarzem grupy został Bob Pantella z Monster Magnet.

Komentarze
Dodaj komentarz »