zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 15 sierpnia 2020

Koncert Amon Amarth nie odbędzie się w terminie

11.07.2020 12:35  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Agencja Knock Out Productions poinformowała, że planowany na 18 lipca 2020 roku koncert Amon Amarth nie odbędzie się w terminie. Obecnie trwa ustalanie nowej daty występu. Wydarzenie miało odbyć się na letniej scenie klubu "Progresja Music Zone" w Warszawie. Zakupione bilety zachowują ważność.

Amon Amarth, Kraków 25.06.2019, fot. Verghityax
Amon Amarth, Kraków 25.06.2019, fot. Verghityax

Amon Amarth nadal promuje swój jedenasty longplay studyjny, zatytułowany "Berserker". Wydawnictwo ukazało się 3 maja 2019 roku nakładem Metal Blade Records i Sony Music. Na płycie znalazło się dwanaście autorskich kompozycji - po nagraniach demo z Peterem Tagtgrenem, właściwa sesja nagraniowa odbyła się w "Sphere Studios" w Los Angeles pod okiem Jaya Rustona.

Wykonująca melodyjny death metal, związana też z viking metalem, szwedzka grupa Amon Amarth powstała w 1992 roku. Nazwę zaczerpnęła z prozy J.R.R. Tolkiena. Zespół od początku tworzą wokalista Johan Hegg, gitarzysta Olavi Mikkonen i basista Ted Lundstrom. "Berserker" jest pierwszą studyjną pozycją w jego dyskografii nagraną z perkusistą Jockem Wallgrenem, który zaprezentował się już na koncertowo-dokumentalnym wydawnictwie z 2018 roku, pt. "The Pursuit of Vikings: 25 Years in the Eye of the Storm". Skład uzupełnia gitarzysta Johan Soderberg.

Tagi: Amon Amarth
Komentarze
Dodaj komentarz »