zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 14 kwietnia 2021

Taake nagrał split z Deathcult

11.07.2020 15:52  autor: Verghityax, źródło: profil Taake na Facebooku

Formacje Taake i Deathcult - obie współtworzone przez Hoesta - nagrały split, zatytułowany "Jaertegn". Wydawnictwo ukaże się na winylu, kasecie magnetofonowej i w postaci cyfrowej. Premiera odbędzie się 10 lipca 2020 roku.

Na potrzeby wydawnictwa Taake przygotował utwór "Slagmark" oraz cover "Ravnajuv" Darkthrone, a Deathcult dostarczył autorską kompozycję "Der Wurger" i cover "Black Arts" Beherit.

Hoest powołał Taake do życia w 1993 roku pod nazwą Thule. Dwa lata później przemianował go na Taake, co jest norweskim słowem oznaczającym mgłę. W ciągu ponad dekady działalności pod tym szyldem ukazały się trzy albumy studyjne: "Nattestid ser porten vid", "Over Bjoergvin graater himmerik" i "Hordalands doedskvad".

W 2006 roku projekt przeszedł w stan zawieszenia po tym, jak Hoest trafił na kilka miesięcy do więzienia za napaść. Już rok później światło dzienne ujrzała EP-ka, pt. "Nekro", a w ślad za nią do sprzedaży trafiło pierwsze koncertowe wydawnictwo Taake: "Svartekunst".

Deathcult powstał w 2006 roku. W jego skład, oprócz Hoesta, weszli Thurzur na perkusji oraz Skagg na gitarze i wokalu. Od tego czasu trio zrealizowało dwa longplaye studyjne: "Cult of the Dragon" i "Cult of the Goat".

Przypominamy, że Taake odwiedzi Polskę w towarzystwie Kampfar i Necrowretch. Koncerty odbędą się 7 stycznia 2021 roku w Krakowie i 24 stycznia we Wrocławiu.

7.01.2021 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

24.01.2021 - Wrocław, "Pralnia"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »