zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 września 2021

Sceptic wyda wznowienie "Pathetic Being"

12.07.2020 12:34  autor: Verghityax, źródło: profil Sceptic na Facebooku

Deathmetalowa formacja Sceptic zapowiedziała wznowienie swojego drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Pathetic Being". Wydawnictwo ukaże się 22 lipca 2020 roku w formacie CD oraz 20 sierpnia w formacie winylowym. Wydawcą jest firma Szataniec.

W lutym 2000 roku z kapeli odszedł perkusista Jakub Kogut. Jego miejsce za bębnami zajął Maciej Zięba, współzałożyciel Sceptic - wcześniej nagrał on z grupą jej dwie pierwsze demówki. W tym samym czasie skład opuścił również Marcin Urbaś. Nowym wokalistą zespołu został Michał Senajko z Thy Disease.

Aby zarejestrować materiał na "Pathetic Being" zespół powrócił do "Selani Studio" w Olsztynie - sesja odbyła się we wrześniu 2000 roku. W skład Sceptic wchodzili wówczas Jacek Hiro i Czesiek Semla na gitarach, Michał Senajko na wokalu, Paweł Kolasa na basie i Maciej Zięba na perkusji. Produkcją zajął się Szymon Czech. Premiera płyty miała miejsce 20 kwietnia 2001 roku w barwach Empire Records.

Lista utworów:

1. Intro
2. Ancient Portal
3. Pathetic Being
4. Only Lies
5. Ancestor of All Powers
6. Incapable Rulers
7. Lost Identity
8. Arctic Crypt (Nocturnus cover)
9. Particles of Time
10. Children's Eyes

Obecnie Sceptic tworzą gitarzysta Jacek Hiro, wokalistka Weronika Zbieg, basista Paweł Kolasa i perkusista Kuba Kogut. W ostatnich latach grupa ograniczyła swoją aktywność - poza sporadyczną działalnością koncertową, muzycy zrealizowali w 2015 roku singiel "Nailed to Ignorance". Poprzednie wydawnictwo, pt. "Internal Complexity", pochodzi z roku 2005.

Tagi: Sceptic
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Sceptic wyda wznowienie "Pathetic Being"
szmark (gość, IP: 195.8.101.*), 2020-07-14 13:36:08 | odpowiedz | zgłoś
Ta w sumie retorycznie spytam - po cóż to? Czyżby Sceptic chciał wrócić na rynek i szuka reklamy, nie bardzo czaję. Oby to było błędne myślenie. No chyba, że gównie chodzi o winyla :-)))
re: Sceptic wyda wznowienie "Pathetic Being"
martinez1 (wyślij pw), 2020-07-15 12:58:41 | odpowiedz | zgłoś
Sceptic bardzo dobra kapela i ciężko w dzisiejszych czasach kupić płytkę, jak już są to w kosmicznych cenach, a tak można uzupełnić biblioteczkę ;). Tego typu wznowienia uważam za bardzo dobry pomysł. A kolejna płyta Sceptic zapewne niedługo wyjdzie, tylko szkoda że bez Urbasia