zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 5 grudnia 2020

Demonical, Lik i Nervochaos odwiedzą Wrocław

13.07.2020 20:22  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Formacje Demonical, Lik, Nervochaos i Bleeding Utopia zapowiedziały trasę koncertową, pod szyldem "Domination Europa MMXX". W jej ramach zaplanowano jeden występ w Polsce - odbędzie się on 19 listopada 2020 roku w klubie "Liverpool" we Wrocławiu.

Szwedzki Demonical nadal ogrywa swój piąty longplay studyjny, pt. "Chaos Manifesto". Ukazał się on 23 marca 2018 roku nakładem Agonia Records. Na płycie znalazło się osiem kompozycji, które zespół zarejestrował w 2017 roku. Za miksy i mastering odpowiada Karl Daniel Liden, okładkę przygotował Karmazid. Swój wokal gościnnie użyczył Pehr Skjoldhammer z Alfahanne.

W 2017 roku z zespołem rozstał się wokalista Sverker "Widda" Widgren, po niemal dziesięciu latach współpracy. Jego miejsce zajął Alexander Hogbom z October Tide. Kennet Englund i Eki Kumpulainen, którzy dotychczas pełnili obowiązki perkusisty i gitarzysty na potrzeby tras koncertowych, dołączyli do formacji na stałe.

Szwedzi z deathmetalowego Lik promują swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Carnage". Jego premiera odbyła się 4 maja 2018 roku za sprawą Metal Blade Records.

Lik to deathmetalowe trio ze Sztokholmu, które działalność rozpoczęło w 2014 roku. Nazwa grupy w języku szwedzkim oznacza "zwłoki", a w jej skład wchodzą między innymi Niklas Sandin z Katatonii i Chris Barkensjo z Witchery. Kapela zadebiutowała w 2015 roku albumem "Mass Funeral Evocation".

Brazylijscy deathmetalowcy z Nervochaos przyjadą z materiałem z "Ablaze", swojego ósmego longplaya studyjnego. Krążek trafił do sprzedaży 6 czerwca 2019 roku za sprawą Hammerheart Records. "Ablaze" nagrano w "Alpha Omega Studio" we Włoszech, pod okiem producenta Alexa Azzaliego. Oprawę graficzną wykonał Nornagest z Ibex Designs, gitarzysta grupy Enthroned.

Nervochaos powstał wiosną 1996 roku. Od tamtej pory doszło do licznych zmian w składzie zespołu. Jedynym stałym członkiem grupy jest perkusista Edu. Pierwszy longplay Nervochaos, zatytułowany "Pay Back Time", ukazał się w 1998 roku.

Bleeding Utopia to szwedzka formacja, grająca melodyjny death metal. Kwintet ma na koncie trzy longplaye studyjne, z których ostatni, zatytułowany "Where the Light Comes to Die", ukazał się w 2019 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »