zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 15 sierpnia 2020

Enslaved pokazał teledysk do utworu "Jettegryta"

13.07.2020 16:14  autor: Verghityax, źródło: profil Enslaved na Facebooku

Norwegowie z Enslaved udostępnili teledysk do "Jettegryta", drugiego singla z nadchodzącego albumu studyjnego, zatytułowanego "Utgard". Premiera płyty planowana jest na 2 października 2020 roku.

Materiał na "Utgard" zarejestrowany został w "Duper Studio" i "Solslottet Studio" w Bergen. Miksami zajął się Jens Bogren z "Fascination Street Studios". Okładkę przygotował Truls Espedal.

Dyskografię Enslaved zamyka "E", czternasty longplay studyjny w dorobku formacji. Ukazał się on 13 października 2017 roku pod egidą Nuclear Blast Records i stanowi pierwsze dokonanie kapeli z klawiszowcem Hakonem Vinje - dołączył on do zespołu w 2016 roku, zastępując Herbranda Larsena. Sesja nagraniowa odbyła się w "Fascination Street Studios" pod okiem Jensa Bogrena. Na potrzeby wydawnictwa muzycy przygotowali siedem autorskich kompozycji oraz cover "What Else Is There?" Royksopp. Część partii gościnnie zarejestrowali Einar Selvik z Wardruny, flecista Daniel Mage i saksofonista jazzowy Kjetil Moster.

Enslaved powstał w miejscowości Haugesund w 1991 roku z inicjatywy Ivara Bjornsona i Grutle Kjellsona. Choć skład grupy kilkukrotnie ulegał zmianom, dwaj muzycy niezmiennie stanowią trzon formacji. Norwegowie dorobili się czternastu longplayów studyjnych, trzech EP-ek i dwóch DVD koncertowych.

Tagi: Enslaved
Komentarze
Dodaj komentarz »