zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 19 września 2020

Mercyful Fate na "Mystic Festival 2021"

22.07.2020 19:42  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Mercyful Fate poinformował, że wystąpi na "Mystic Festival 2021". Wcześniej, spośród zespołów, które miały zagrać na "Mystic Festival 2020", swój udział potwierdziły: Judas Priest, Killing Joke, Katatonia, Obituary, Heilung, Mgła, Vader, Oranssi Pazuzu, Witchcraft, Truchło Strzygi, Baest, Infected Rain i Motanka. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 2 do 4 czerwca na terenie "Stoczni Gdańskiej".

W maju 2020 roku - w wywiadzie udzielonym australijskiemu magazynowi "Heavy" - Hank Shermann poinformował, że zespół pracuje nad nowym materiałem studyjnym. Ostatni album grupy, pt. "9", ujrzał światło dzienne 15 czerwca 1999 roku.

Mercyful Fate reaktywował się w 2019 roku. W skład zespołu weszli, oprócz Kinga Diamonda i Hanka Shermanna, perkusista Bjarne T. Holm i gitarzysta Mike Wead. Obowiązki basisty objął Joey Vera z Armored Saint.

Mercyful Fate powstał w 1981 roku w Kopenhadze z inicjatywy Kinga Diamonda i Hanka Shermanna. Po kilku przetasowaniach personalnych wykrystalizował się żelazny skład formacji - z Michaelem Dennerem na gitarze, Timim Hansenem na basie i Kimem Ruzzem na perkusji. Jako kwintet Duńczycy wydali EP-kę "Mercyful Fate", a następnie longplaye "Melissa" i "Don't Break the Oath", które ugruntowały ich pozycję w metalowym podziemiu.

Po rozpadzie, do którego doszło w 1985 roku, Mercyful Fate powrócił po ośmiu latach przerwy, by nagrać jeszcze pięć albumów i ponownie zakończyć działalność.

Wszystkie karnety dwudniowe zakupione na rok 2020 zachowują ważność i zapewniają wstęp na całość festiwalu w 2021 roku.

Bilety jednodniowe z 2020 roku będą ważne w dowolnym, wybranym przez posiadacza biletu dniu w 2021 roku. Będzie można je również rozszerzyć do karnetu trzydniowego, dopłacając 200 zł.

Karnety na "Mystic Festival 2021" nabyć można za kwotę 479 zł do wyczerpania limitowanej puli. Karnety VIP kosztują 799 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »