zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 19 września 2020

Mastodon udostępnia utwór "Fallen Torches"

4.08.2020 09:26  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Mastodon udostępnił niepublikowany wcześniej utwór, zatytułowany "Fallen Torches". Gościnnie zaśpiewał w nim Scott Kelly z Neurosis. Kompozycję zespół zarejestrował w 2019 roku, jednak porzucił plan wydania jej, kiedy zmarł Nick John, wieloletni menedżer Mastodon. Zamiast tego Amerykanie zrealizowali i wypuścili wówczas cover "Stairway to Heaven" Led Zeppelin, w hołdzie Nickowi Johnowi.

"Fallen Torches" znajdzie się na albumie "Medium Rarities", którego premiera planowana jest na 11 września 2020 roku. Na zawartość wydawnictwa złożą się, oprócz "Fallen Torches", instrumentalne oraz koncertowe wykonania utworów Mastodon, a także covery: "A Commotion" Feist, "A Spoonful Weighs a Ton" The Flaming Lips oraz "Orion" Metalliki.

Lista utworów:

1. Fallen Torches
2. A Commotion
3. Asleep in the Deep (instrumental)
4. Capillarian Crest (live)
5. A Spoonful Weighs A Ton
6. Toe to Toes (instrumental)
7. Circle of Cysquatch (live)
8. Atlanta (feat. Gibby Haynes)
9. Jaguar God (instrumental)
10. Cut You Up with a Linoleum Knife
11. Blood & Thunder
12. White Walker
13. Halloween (instrumental)
14. Crystal Skull (live)
15. Orion
16. Iron Tusk (live)

Ostatni longplay Mastodon, pt. "Emperor of Sand", zarejestrowany został z udziałem producenta Brendana O'Briena, z którym wcześniej Amerykanie pracowali przy "Crack the Skye". Sesja nagraniowa odbyła się w studiu "Quarry", miksy wykonano w "Henson Studios" w Los Angeles. W jednym z utworów zaśpiewał Scott Kelly z Neurosis, który od czasu "Leviathan" gościł na każdym albumie kwartetu z Atlanty. Krążek trafił do sprzedaży 31 marca 2017 roku za sprawą Reprise Records.

W lutym 2018 roku Mastodon zdobył nagrodę "Grammy" w kategorii "Best Metal Performance" za utwór "Sultan's Curse". Sam album otrzymał nominację w kategorii "Best Rock Album".

Tagi: Mastodon
Komentarze
Dodaj komentarz »