zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 19 września 2020

Loudblast wyda "Manifesto" w listopadzie

3.08.2020 19:38  autor: Verghityax, źródło: profil Loudblast na Facebooku

Francuzi z deathmetalowego Loudblast zapowiedzieli premierę swojego ósmego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Manifesto". Album trafi do sprzedaży na początku listopada 2020 roku, pod egidą Listenable Records.

Na "Manifesto" znajdzie się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Vamacara Studio". Produkcją zajął się HK Krauss do spółki ze Stephane'm Buriezem, liderem grupy. Okładkę przygotował Eliran Kantor.

"Manifesto" to pierwsze dokonanie Loudblast nagrane z udziałem basisty Frederica Leclercqa. Dołączył on do formacji w 2016 roku, początkowo w charakterze muzyka na potrzeby tras koncertowych. Cztery lata później Stephane Buriez ogłosił, że Frederic Leclercq stał się pełnoprawnym członkiem Loudblast. Poprzedni basista - Alex Lenormand - rozstał się z kapelą po czternastu latach współpracy.

Loudblast powstał w 1985 roku i uznawany jest za jeden z pionierskich zespołów francuskiego death metalu. Pierwszy skład utworzyli Stephane Buriez na gitarze i wokalu, Patrick Evrard na basie, Joris Terrier na perkusji i Nicolas Leclercq na drugiej gitarze. Jeszcze w tym samym roku kwartet zrealizował swoje debiutanckie demo, pt. "Behind the Dark Mist". W kolejnych latach grupa przeszła wiele zmian personalnych, by po wydaniu czterech longplayów studyjnych zakończyć działalność. Loudblast powrócił w 2002 roku - po trzech latach przerwy.

Tagi: Loudblast
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Loudblast wyda "Manifesto" w listopadzie
Pumpciuś (gość, IP: 89.74.19.*), 2020-08-06 00:02:28 | odpowiedz | zgłoś
oj, pamiętam jak za dzieciakę męczyłem kasetę z albumem "Disincarnate". aż dziw bierze że zespół został zapomniany a wtedy to był top (death metalu oczywiście)
re: Loudblast wyda "Manifesto" w listopadzie
Thorer (gość, IP: 94.254.129.*), 2020-08-05 00:29:24 | odpowiedz | zgłoś
Fajna grupa duży sentyment. Dobrze wypadli na koncercie w Warszawie hail