zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 22 września 2020

Xentrix w kwietniu w Krakowie

9.08.2020 09:14  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Weterani thrash metalu z Xentrix zapowiedzieli europejską trasę koncertową, pod szyldem "Re-Infecting Europe 2021". W jej ramach zespół odwiedzi również Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 20 kwietnia w klubie "Zaścianek" w Krakowie.

Xentrix ogrywa obecnie album "Bury the Pain". Jest to pierwsze dokonanie grupy po dwudziestu trzech latach milczenia. Wydawnictwo ukazało się 7 czerwca 2019 roku za sprawą Listenable Records.

Materiał na "Bury the Pain" wyprodukował Andy Sneap. Okładkę przygotował Dan Goldsworthy. Stanowi ona nawiązanie do szaty graficznej z "For Whose Advantage?", drugiego longplaya Xentrix.

W 2015 roku kapelę opuścił wieloletni gitarzysta i wokalista Chris Astley. Po dwóch latach Dennis Gasser i Kristian Havard znaleźli zastępstwo w osobie Jaya Walsha, który w latach 2007 - 2011 udzielał się w solowej formacji Blaze'a Bayleya.

Xentrix ma na swoim koncie pięć longplayów studyjnych, z których z największym uznaniem spotkały się "Shattered Existence" i "For Whose Advantage?".

20.04.2021 - Kraków, "Zaścianek"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Xentrix
Komentarze
Dodaj komentarz »