zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 19 sierpnia 2022

Sabaton pokazał klip do "The Attack of the Dead Men"

9.08.2020 12:43  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Heavymetalowy Sabaton wypuścił koncertowy teledysk do utworu "The Attack of the Dead Men" z ostatniego albumu studyjnego, pt. "The Great War". Premiera płyty odbyła się 19 lipca 2019 roku pod banderą Nuclear Blast Records.

"The Great War" to dziewiąty longplay studyjny w dorobku grupy - jest to album konceptualny, poświęcony w całości I wojnie światowej. W celu zarejestrowania materiału zespół wszedł 11 listopada 2018 roku do studia "Black Lounge", gdzie przez trzy miesiące pracował pod okiem Jonasa Kjellgrena. Masteringiem zajął się Maor Appelbaum. W kompozycji "In Flanders Fields" za tekst posłużył wiersz Johna McCrae, kanadyjskiego żołnierza i medyka, który napisał go 3 maja 1915 roku na cześć swojego towarzysza broni Alexisa Helmera. Ten ostatni poległ dzień wcześniej w II bitwie pod Ypres.

Lista utworów:

1. The Future of Warfare
2. Seven Pillars of Wisdom
3. 82nd All the Way
4. The Attack of the Dead Men
5. Devil Dogs
6. The Red Baron
7. Great War
8. A Ghost in the Trenches
9. Fields of Verdun
10. The End of the War to End All Wars
11. In Flanders Fields

Sabaton powstał w 1999 roku w Falun. Od początku trzon formacji stanowią Joakim Broden i Par Sundstrom. Teksty zespołu dotyczą w większości tematu wojny oraz wydarzeń historycznych. Przełom dla zespołu nastąpił wraz z wydaniem jego czwartego longplaya studyjnego, pt. "The Art of War".

Tagi: Sabaton
Komentarze
Dodaj komentarz »