zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 29 września 2020

Wideo z tekstem do "Empire of the Blind" Heathen

11.08.2020 12:54  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Thrashmetalowa formacja Heathen udostępniła wideo z tekstem do "Empire of the Blind", tytułowego utworu z nadchodzącego longplaya studyjnego. Wydawnictwo trafi do sprzedaży 18 września 2020 roku za sprawą Nuclear Blast.

Sesja nagraniowa do "Empire of the Blind" rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku i zakończyła dwa miesiące później. Składający się z dwunastu kompozycji materiał powstał w "Planet Z Studios" i "SubLevel Studio", pod okiem Christophera "Zeussa" Harrisa. W sesji gościnnie udział wzięli Gary Holt i Rick Hunolt z Exodus oraz Doug Piercy, dawny gitarzysta Heathen. W 2020 roku zespół przedstawił swoją nową sekcję rytmiczną - do grupy dołączyli perkusista Jim DeMaria z Toxik oraz basista Jason Mirza.

Lista utworów:

1. This Rotting Sphere
2. The Blight
3. Empire of the Blind
4. Dead and Gone
5. Sun in My Hand
6. Blood to Be Let
7. In Black
8. Shrine of Apathy
9. Devour
10. A Fine Red Mist
11. The Gods Divide
12. Monument to Ruin

Początki Heathen to rok 1984, kiedy Lee Altus - znany z występów u boku Gary'ego Holta i spółki z Exodus - i Carl Sacco powołali zespół do życia. Współpraca zaowocowała wydaniem w roku 1987 krążka "Breaking the Silence", cztery lata później ukazał się "Victims of Deception". Z dwoma pozycjami w dyskografii muzycy postanowili zawiesić działalność grupy. Stan ten trwał osiem lat. W 2001 roku Heathen zagrał w ramach "Thrash of the Titans", którego celem było zebranie pieniędzy na pomoc w leczeniu chorób nowotworowych, na które cierpieli Chuck Billy i Chuck Schuldiner. Od tego czasu z obozu thrashmetalowców napływały wieści zapowiadające wznowienie działalności, w końcu głosząc nadejście nowego albumu. W 2010 roku światło dzienne ujrzał trzeci longplay studyjny Heathen, pt. "The Evolution of Chaos".

Tagi: Heathen
Komentarze
Dodaj komentarz »