zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 22 września 2020

Nie żyje Alan Peters, były basista Agnostic Front

11.08.2020 16:20  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Muzycy Agnostic Front poinformowali o śmierci swojego byłego basisty - Alana Petersa. Miał 55 lat.

W oświadczeniu zespołu czytamy: "To bardzo smutny dzień. Straciliśmy brata, dobrego przyjaciela i muzyka, który był częścią magii podczas tworzenia albumu 'Liberty and Justice For...'. Alana Petersa nie ma już wśród nas. Widywaliśmy się od czasu do czasu, głównie w Dallas. Ostatnim razem nie udało mu się wpaść na nasz koncert, więc pomyśleliśmy, że zobaczymy się za kilka miesięcy. Niestety, nasze nadzieje się nie ziściły. Rodzinie Petersów składamy nasze najszczersze kondolencje. Alan miał swoje korzenie zarówno na scenie nowojorskiej, jak i w Pittsburghu. Spoczywaj w pokoju, bracie, nie będziesz zapomniany".

Alan Peters dorastał w Ohio, zanim razem z rodziną przeprowadził się do Pittsburgha. Tam udzielał się w kilku lokalnych kapelach, w tym w Savage Amused. W 1985 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album grupy, zatytułowany po prostu "Savage Amused". Dwa lata później basista, razem z perkusistą Willem Sheplerem, przeniósł się do Nowego Jorku, aby tam dołączyć do Agnostic Front. Alan Peters zarejestrował z formacją Vinnie'go Stigmy tylko jeden longplay: "Liberty and Justice For...", który ukazał się w 1987 roku.

Tuż po rozstaniu z Agnostic Front, które nastąpiło w 1989 roku, Alan Peters przystał do Absolution. Owocem tej współpracy był longplay, pt. "Absolution". Później basista pojawił się jeszcze w krótkotrwałym projekcie o nazwie Crawlpappy.

Komentarze
Dodaj komentarz »