zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 25 stycznia 2021

Szczegóły piątego albumu duetu Johansson & Speckmann

17.08.2020 12:06  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Soulseller Records na Facebooku

Opublikowano okładkę, listę utworów oraz tytułową kompozycję z piątego albumu studyjnego deathmetalowej formacji Johansson & Speckmann. "The Germs of Circumstance" ukaże się 9 października 2020 roku nakładem Soulseller Records.

Od lat 90. szwedzki wokalista, gitarzysta, basista, sporadycznie grający też na klawiszach i programujący perkusję, Rogga Johansson był członkiem kilkudziesięciu projektów muzycznych. Wielokrotnie udzielał się również jako gość. Obecnie pod różnymi szyldami wydaje łącznie kilka pozycji rocznie. Do jego ważniejszych i bardziej długotrwałych zespołów należą Paganizer, Ribspreader i Revolting.

Mieszkający od przełomu stuleci w Czechach, amerykański basista i wokalista Paul Speckmann znany jest przede wszystkim jako lider założonej w 1983 roku grupy Master. Udzielał się również m.in. w zespołach Krabathor, Martyr i chicagowskim Abomination.

Pierwszy album projektu Johansson & Speckmann, "Sulphur Skies", ukazał się w 2013 roku, a ostatni, czwarty, zatytułowany "From the Mouth of Madness" - w 2018 roku. Na potrzeby nagrań Szwed obługuje instrumenty strunowe, a Amerykanin zajmuje się wokalem. Za zestawem perkusyjnym i konsoletami stale wspiera ich Norweg Brynjar Helgetun, bębniący dotychczas również m.in. w Ribspreader, Megascavenger, Crypticus i Just Before Dawn.

Album "The Germs of Circumstance" zapowiadany jest jako szybszy i agresywniejszy od swoich poprzedników.

Lista utworów:

1. The Germs of Circumstance
2. One World One Leader
3. Take the Lions Share
4. I Was Left to Stare
5. Generations Antidote
6. Confessions of a Vital Leader
7. Provoke the Collective
8. Devour Engage the Hour the Rage

Komentarze
Dodaj komentarz »