zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 24 czerwca 2021

Six Feet Under podał datę premiery nowego albumu

21.08.2020 16:34  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Six Feet Under na Facebooku

Deathmetalowy Six Feet Under pokazał okładkę swojego pierwszego albumu studyjnego od czasu "Torment" z 2017 roku. "Nightmares of the Decomposed" ukaże się 2 października 2020 roku nakładem Metal Blade Records. Opublikowano krótki film ze studia.

Amerykańską grupę Six Feet Under założyli w 1993 roku wokalista Chris Barnes z Cannibal Corpse i gitarzysta Allen West z Obituary. Pierwszy z nich jako jedyny przetrwał wszystkie zmiany składu. Dotychczas zespół wydał dwanaście albumów studyjnych z autorskim materiałem i cztery z coverami.

W kwietniu 2020 roku Chris Barnes ogłosił, że kolejny album Six Feet Under będzie nosił tytuł "Nightmares of the Decomposed". Oprócz wokalisty, w nagraniach wzięli udział: gitarzyści Jack Owen i Ray Suhy, basista Jeff Hughell i perkusista Marco Pitruzzella. Materiał zarejestrowano m.in. w "Criteria Studios" w Miami. Za produkcję i miksy odpowiada Chris Carroll. Masteringiem zajął się Chaz Najjar w "Badlands Recording" w Denver. Okładkę przygotował Luke Hunter.

Będzie to pierwszy album Six Feet Under zarejestrowany z Jackiem Owenem. Gitarzysta nagrywał z Chrisem Barnesem już dawniej. Wokalista skomentował sytuację: "Ponowna praca po dwudziestu pięciu latach przy pisaniu albumu z moim starym kolegą z Cannibal Corpse, Jackiem Owenem, była dla mnie jak powrót do domu... do pokoju pełnego zwłok. Riffy Jacka na tym albumie dały mi paliwo do pisania niepokojących tekstów".

Na "Nightmares of the Decomposed" znajdzie się dwanaście utworów. Premiera pierwszego singla promującego album zapowiadana jest na 1 września 2020 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »