zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 11 maja 2021

Nie żyje Carol, były perkusista Imperator

20.08.2020 18:51  autor: Verghityax, źródło: profil Imperatora na Facebooku

Muzycy Imperator poinformowali o śmierci Karola "Carola" Skwarczewskiego, swojego byłego perkusisty. Muzyk miał 50 lat.

Karol Skwarczewski przyszedł na świat 29 września 1969 roku w Łodzi. Został bębniarzem, podobnie jak jego brat - Michał "Moloch" Skwarczewski. Swoje pierwsze kroki w metalowym podziemiu Carol stawiał w zespole Devastator, z którym w 1988 roku zarejestrował debiutancką demówkę, pt. "Mayhemic Salvation". Jeszcze w tym samym roku dołączył na krótko do Vexation.

Po odejściu Tomasza "Adriana" Śliwińskiego, w Imperatorze stanowisko perkusisty piastował Moloch. Ten rozstał się z zespołem nagle, na krótko przed planowanym występem na "Thrash Camp" w Rogoźniku. Jego miejsce zajął Carol. Wraz z grupą Bariela bębniarz nagrał "The Time Before Time", pierwszy longplay studyjny formacji.

W 1992 roku Bariel wyjechał do Wielkiej Brytanii, co jakiś czas później zakończyło się rozwiązaniem Imperatora. Po sześciu latach Carol, wraz z basistą Mefistem oraz gitarzystami Chrisem i Sunrise'em, podjął próbę reaktywacji zespołu. Kwartetowi udało się zrealizować demówkę, pt. "Existential Prophecy", jednak już w 2000 roku przedsięwzięcie upadło.

W międzyczasie Carol udzielał się również Pandemonium, które w 1995 roku zmieniło nazwę na Domain.

Komentarze
Dodaj komentarz »