zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 17 stycznia 2021

Biffy Clyro opublikował wideo do "Space"

26.08.2020 16:15  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Szkocka formacja Biffy Clyro udostępniła teledysk do utworu "Space" z ostatniego albumu, pt. "A Celebration of Endings". Obraz wyreżyserował Joe Connor.

"A Celebration of Endings" to dziewiąty longplay studyjny w dorobku kapeli. Składający się z jedenastu kompozycji materiał zespół wyprodukował do spółki z Richem Costeyem. Premiera płyty miała miejsce 14 sierpnia 2020 roku za sprawą 14th Floor Records.

Biffy Clyro powstał w 1995 roku. W skład formacji weszli Simon Neil na gitarze, wokalu i klawiszach, James Johnston na basie i wokalu wspomagającym oraz jego brat bliźniak - Ben Johnston - na perkusji i wokalu wspomagającym. Trio zadebiutowało w 2000 roku EP-ką "Thekidswhopoptodaywillrocktomorrow". Pierwszy longplay studyjny, pt. "Blackened Sky", ujrzał światło dzienne dwa lata później. Przełom w karierze Szkotów nastąpił w 2007 roku, za sprawą czwartego albumu studyjnego, zatytułowanego "Puzzle". Materiał zyskał uznanie krytyków, a także status złotej płyty w Wielkiej Brytanii i wyniósł zespół na szczyty radiowych i sprzedażowych list.

Przypominamy, że Biffy Clyro odwiedzi Polskę w ramach trasy, promującej "A Celebration of Endings". Jedyny występ w naszym kraju zaplanowano na 26 października 2021 roku - odbędzie się on w klubie "Stodoła" w Warszawie.

26.10.2021 - Warszawa, "Stodoła"
Bilety: 129 zł (płyta) i 149 zł (balkon)

Tagi: Biffy Clyro
Komentarze
Dodaj komentarz »