zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 11 maja 2021

Nie żyje Riley Gale, wokalista Power Trip

26.08.2020 18:13  autor: Verghityax, źródło: profil Power Trip na Facebooku

Riley Gale, wokalista grupy Power Trip, zmarł 25 sierpnia 2020 roku, w wieku 35 lat. Przyczyna śmierci nie została podana do wiadomości publicznej.

Power Trip, Kraków 4.05.2017, fot. Verghityax
Power Trip, Kraków 4.05.2017, fot. Verghityax

W oświadczeniu zespołu czytamy: "Z najgłębszym smutkiem zmuszeni jesteśmy przekazać wam wiadomość o śmierci naszego wokalisty i brata - Rileya Gale'a. Zmarł zeszłej nocy.

Riley był przyjacielem, bratem i synem. Był gwiazdą rocka z prawdziwego zdarzenia, a przy tym skromnym i troskliwym człowiekiem. Za sprawą swoich tekstów i wielkiego serca wpłynął na życie wielu ludzi. Każdego traktował jak kumpla, a o kumpli dbał zawsze. Uczcimy pamięć Rileya i nigdy nie zapomnimy o jego muzyce, dobroczynności oraz miłości, jaką po sobie pozostawił. Drodzy fani, mieliście dla niego olbrzymie znaczenie. Jesteście wyjątkowi. Jeśli macie jakieś związane z Rileyem wspomnienia, nieważne, jak małe, podzielcie się nimi.

Jednocześnie prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tak trudnym momencie. Zamiast kwiatów, prześlijcie darowiznę na rzecz Dallas Hope Charities".

Riley Gale przyszedł na świat 1 maja 1985 roku. Power Trip założył w roku 2008 w Dallas, wespół z gitarzystami Blakiem Ibanezem i Nickiem Stewartem, a także basistą Chrisem Whetzelem i perkusistą Marcusem Johnsonem. Jeszcze w tym samym roku kwintet nagrał swoją debiutancką demówkę. W kolejnych latach dyskografia Amerykanów poszerzyła się o dwie EP-ki i split. Dobrze przyjęty materiał zapewnił formacji kontrakt z Southern Lord Recordings. Pod jej szyldem ukazał się w 2013 roku "Manifest Decimation", pierwszy longplay Power Trip. Jego następca, pt. "Nightmare Logic", ujrzał światło dzienne cztery lata później. Ostatnim dokonaniem zespołu z Rileyem Gale'em jest koncertowy "Live in Seattle 05.28.2018". Na albumie znalazł się zapis występu Power Trip w klubie "Neumos" w Seattle. Koncert był częścią trasy z udziałem Sheer Mag, Red Death i Fury.

Tagi: Power Trip
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Nie żyje Riley Gale, wokalista Power Trip
on tour (gość, IP: 89.64.62.*), 2020-08-26 19:23:40 | odpowiedz | zgłoś
pierwszy raz w PL Powertrip byli w 2017 w kwadracie krk z napalm, Death; Brujeria; grali pierwsi bo nieznani ale byłem wiedziałem ze warto - vokal młody zdolny maniac thrashu no i zawsze czapeczka Slayera
Salute