zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 31 października 2020

Minetaur na koncertowej premierze albumu Inverted Mind

7.09.2020 12:45  autor: Verghityax, źródło: profil Inverted Mind na Facebooku

Stołeczny Minetaur dołączył do składu koncertu, który odbędzie się okazji premiery trzeciego longplaya studyjnego Inverted Mind, pt. "Three Faces of Madness (A Drama in Three Acts)". Wcześniej swój udział potwierdziły również formacje Dom Zły i Eye of Void. Wydarzenie zaplanowano na 17 października 2020 roku w klubie "Zaścianek" w Krakowie.

Minetaur, Kraków 12.10.2019, fot. Verghityax
Minetaur, Kraków 12.10.2019, fot. Verghityax

Minetaur przyjedzie ze swoim ostatnim wydawnictwem studyjnym: EP-ką, zatytułowaną "Power Tools". Materiał zarejestrowany został w dniach 23 i 24 lutego 2019 roku w stołecznym "Nebula Studio". Realizacją, miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Na potrzeby albumu zespół przygotował pięć autorskich kompozycji. Jest to pierwsze dokonanie Minetaur z Jakubem "Kosą" Kossakowskim na wokalu. Dołączył on do kapeli w październiku 2018 roku, zastępując Bartosza Naumana.

Materiał na "Three Faces of Madness (A Drama in Three Acts)" Inverted Mind nagrał w "Studio 67", pod okiem Dominika Burzyma. Okładkę zaprojektował Sławomir Gr w oparciu o zdjęcie Mariusza Dwójki. Premiera wydawnictwa odbyła się 19 czerwca 2020 roku.

"Three Faces of Madness (A Drama in Three Acts)" to pierwsze dokonanie Inverted Mind w nowym składzie - w 2018 roku Michała Tomaszka na basie zastąpił Jan Skubida, a rok później miejsce za perkusją zajął Konrad Coner.

Dom Zły wydał 11 czerwca 2019 roku swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Rytuał". Sesja nagraniowa odbyła się w listopadzie i grudniu 2018 roku w "Mustache Ministry Studio" pod okiem Marcina Klimczaka, który odpowiada również za miksy i mastering. Część repertuaru została potem nagrana na nowo z powodu rozstania z wokalistą Krzysztofem Dziakiem. Zastąpiła go Ania Truszkowska.

Eye of Void to krakowska formacja, która w trakcie swojej działalności romansowała z różnymi stylistykami - od thrash metalu, poprzez hard rock, na stonerze kończąc. w 2015 roku zespół wydał debiutancką EP-kę z czterema utworami, zatytułowaną po prostu "Eye of Void".

Komentarze
Dodaj komentarz »