zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 27 października 2020

Animowany teledysk do "Drysill" Sólstafir

7.09.2020 09:34  autor: Verghityax, źródło: profil Sólstafir na Facebooku

Sólstafir wypuścił animowany klip do "Drysill", drugiego singla z nadchodzącego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Endless Twilight of Codependent Love". Trafi on do sprzedaży 6 listopada 2020 roku za sprawą Season of Mist.

Obraz zrealizował Kim Holm, który wcześniej wykonał dla zespołu okładkę do albumu "Svartir Sandar".

Pod koniec lutego 2019 roku muzycy Sólstafir weszli do "Sundlaugin Studio", aby zarejestrować materiał na "Endless Twilight of Codependent Love". Do produkcji zaangażowany został Birgir Jón Birgisson. Na okładce wykorzystano akwarelę wykonaną przez Johanna Baptista Zweckera w 1864 roku.

Lista utworów:

1. Akkeri
2. Drysill
3. Rokkur
4. Her Fall from Grace
5. Dionysus
6. Til Moldar
7. Alda Syndanna
8. Or
9. Ulfur
10. Hrollkalda Thoka Einmanaleikans (bonus track)
11. Hann for Sjalfur (bonus track)

Poprzedni album, pt. "Berdreyminn", ukazał się 26 maja 2017 roku pod egidą Season of Mist. Na płycie znalazło się osiem autorskich kompozycji. Tytuł oznacza w języku islandzkim kogoś, kto w snach widzi przyszłość. Do pracy nad swoim szóstym longplayem studyjnym Sólstafir zatrudnił producentów Birgira Birgirssona i Jaimego Gomeza Arellano. Sesja nagraniowa odbyła się w należącym do Sigur Ros "Sundlaugin Studio".

"Berdreyminn" to pierwsze dokonanie Sólstafir z Hallgrimurem Jónem Hallgrimssonem na perkusji. Dołączył on do formacji w 2017 roku, obejmując stanowisko po Gudmundurze Ólim Palmasonie.

Sólstafir powstał w 1995 roku w Reykjaviku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Athalbjoerna Tryggvasona, basisty Halldóra Einarssona i perkusisty Guthmundura Palmasona. Debiutancki materiał z czterema utworami, pt. "I Northri", ukazał się jeszcze w tym samym roku na kasecie magnetofonowej. Wkrótce trio zarejestrowało EP-kę "Til Valhallar", po czym grupę opuścił basista Halldór Einarsson. W roku 1999 do Sólstafir dołączyli gitarzysta Saethór Marius Saethórsson oraz basista Svavar Austman. Jako kwartet muzycy wypuścili swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "I blóthi og anda".

Tagi: Sólstafir
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Animowany teledysk do "Drysill" Sólstafir
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2020-09-07 15:27:17 | odpowiedz | zgłoś
Przy 5:03 wokal pozytywnie mnie zaskoczył, a końcówka podobała mi się tak, jak się spodziewałem.
re: Animowany teledysk do "Drysill" Sólstafir
Spike (gość, IP: 83.24.98.*), 2020-09-07 15:54:27 | odpowiedz | zgłoś
Mnie się nawet cały utwór podoba.. póki co.;p
Choć końcówka chyba najmniej