zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 stycznia 2021

Zmiany składu i planów koncertowych Kultu

11.09.2020 11:07  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Kultu na Facebooku

Od początku września 2020 roku w składzie Kultu doszło do zmian na dwóch stanowiskach. Zespół opuścili Tomasz Glazik i Janusz Grudziński. Ich miejsca zajęli odpowiednio Mariusz Godzina i Konrad Wantrych.

Kult, Warszawa 24.01.2011, fot. Wojtek Dobrogojski
Kult, Warszawa 24.01.2011, fot. Wojtek Dobrogojski

1 września grupa poinformowała o odejściu związanego z nią od 2003 roku saksofonisty: "Z ogromną przykrością informujemy, że Tomek Glazik zdecydował się opuścić szeregi naszego zespołu.

Tomku kochany, jest nam bardzo przykro, ale szanujemy Twoją decyzję, będzie nam Ciebie brakowało na koncertach i w studiu. Dziękujemy Ci za dotychczasową tak miłą i owocną współpracę".

Trzy dni później następcą Tomasza Glazika ogłoszono Mariusza Godzinę, współpracującego dotychczas m.in. z formacjami Buldog, Orange the Juice, Vespa i Kazik & Zdunek Ensemble.

10 września Kult poinformował o ponownym rozstaniu z Januszem Grudzińskim, który dołączył do grupy w pierwszych latach jej istnienia. Klawiszowiec opuścił formację na krótko pod koniec lat 90.

"Dzisiaj rano Janek Grudziński poinformował zespół o podjęciu decyzji o swoim odejściu z naszej ekipy.

Jasiu, życzymy Ci jak najlepiej, chociaż jest nam niezmiernie przykro z tego powodu. Łudziliśmy się, że może zmienisz swoją decyzję, ale niestety stwierdziłeś, że jest ona nieodwołalna. Dziękujemy Ci za dotychczasową współpracę i pozdrawiamy Cię serdecznie".

Tego samego dnia grupa ogłosiła, że jej nowym klawiszowcem został Konrad Wantrych, który współpracował z Kazikiem przy jego ostatnim albumie solowym.

W efekcie w skład Kultu wchodzą obecnie: wokalista Kazik Staszewski, gitarzyści Piotr Morawiec i Wojciech Jabłoński, basista Ireneusz "Jeżyk" Wereński, klawiszowiec Konrad Wantrych, perkusista Tomasz Goehs, trębacz Janusz Zdunek, saksofonista Mariusz Godzina i puzonista Jarosław Ważny.

Jesienią zespół ma się zaprezentować m.in. na nowo ogłoszonym koncercie na "Stadionie Syrenki" w Warszawie, 9 października.

Kult poinformował, że nie zagra 26 września w Wałbrzychu. Koncert może zostać przeniesiony na listopad do Świebodzic.

Przekładane występy akustyczne mają być dzielone na dwa, aby pomimo ograniczenia liczby widzów wszyscy posiadacze biletów mogli w wydarzeniach uczestniczyć. Osoby, które nabyły wejściówki na koncert w Krakowie, mogą już bezpłatnie wybrać jeden z dwóch terminów. Droga wymiany zależy od sposobu zakupu.

9.10 - Warszawa, "Stadion Syrenki"
Otwarcie bram: 18:00
Start: 19:00
Bilety: 79 zł (miejsca stojące, przedsprzedaż)

10.10 - Kraków, "Studio"
Start: 16:00

10.10 - Kraków, "Studio"
Start: 20:30

6.11 - Warszawa, "Stodoła"

7.11 - Warszawa, "Stodoła"

22.11 - Wrocław, "Wrocławskie Centrum Kongresowe"

29.11 - Katowice, "Miasto Ogrodów"

Tagi: Kult
Komentarze
Dodaj komentarz »