zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 31 lipca 2021

Katatonia wyda koncertowy album "Dead Air"

17.09.2020 13:02  autor: Verghityax, źródło: profil Katatonii na Facebooku

Katatonia zapowiedziała premierę dwupłytowego albumu koncertowego, zatytułowanego "Dead Air". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 13 listopada 2020 roku za sprawą Peaceville Records i dostępne będzie w formacie CD oraz winylowym.

Na "Dead Air" znajdzie się zapis występu, który miał miejsce 9 maja 2020 roku w "Studio Grondahl" - Katatonia zagrała wówczas, z uwagi na ograniczenia sanitarne, bez udziału publiczności. Koncert można było za opłatą obejrzeć za pośrednictwem platformy streamingowej. Materiał zmiksował David Castillo. Okładkę przygotował Travis Smith.

Lista utworów:

CD1
1. Lethean
2. Teargas
3. Serein
4. Deliberation
5. The Winter of Our Passing
6. Ghost of the Sun
7. The Racing Heart
8. Soil's Song
9. Old Heart Falls

CD2
1. Forsaker
2. Tonight's Music
3. In the White
4. Leaders
5. Lacquer
6. Omerta
7. My Twin
8. Unfurl
9. July
10. Evidence
11. Behind the Blood

Dyskografię studyjną Katatonii zamyka "City Burials". Płyta ukazała się 24 kwietnia 2020 roku pod banderą Peaceville Records. Materiał zarejestrowany został w "Soundtrade Studios", "Tri-Lamb Studios" i "The City of Glass". Sesja nagraniowa rozpoczęła się w październiku 2019 roku i zakończyła miesiąc później. Produkcją zajęli się Anders Nystrom i Jonas Renkse. Za miksy i mastering odpowiada Jacob Hansen. Do pracy przy kompozycjach zespół zaprosił klawiszowca Andersa Erikssona, który wcześniej zaznaczył swoją obecność na "Night Is the New Day" i "Dead End Kings".

Przypominamy, że Katatonia zagra na "Mystic Festival 2021". Wydarzenie odbędzie się w dniach od 2 do 4 czerwca na terenie "Stoczni Gdańskiej". Swój udział potwierdziły również formacje: Judas Priest, Mercyful Fate, Killing Joke, Obituary, Heilung, Mgła, Vader, Oranssi Pazuzu, Witchcraft, Truchło Strzygi, Baest, Infected Rain i Motanka.

Wszystkie karnety dwudniowe zakupione na rok 2020 zachowują ważność i zapewniają wstęp na całość festiwalu w 2021 roku.

Bilety jednodniowe z 2020 roku będą ważne w dowolnym, wybranym przez posiadacza biletu dniu w 2021 roku. Będzie można je również rozszerzyć do karnetu trzydniowego, dopłacając 200 zł.

Karnety na "Mystic Festival 2021" nabyć można za kwotę 479 zł do wyczerpania limitowanej puli. Karnety VIP kosztują 799 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »